همه جاده‌های آذربایجان‌غربی باز است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به بارش برف در اکثر نقاط استان گفت: همه جاده‌های استان با وجود بارش برف باز است و راهداران در حال برف روبی از محورهای مواصلاتی هستند.

ارسلان شکری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمرکز بارش‌های امروز بر مرکز و شمال آذربایجان‌غربی است ولی همه راهداران در شمال، جنوب و مرکز به صورت مستمر در حال پایش مسیرها هستند.

وی اضافه کرد: تردد در همه جاده‌های آذربایجان‌غربی در جریان بوده ولی رانندگان باید در صورت تصمیم برای عبور از گردنه‌ها، از زنجیر چرخ استفاده کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی ادامه داد: در حال حاضر ۲ روستای سلماس، ۱۷ روستای خوی و ۴۰ روستای چالدران با بارش شدید برف مواجه بوده که برف روبی برای جلوگیری از مسدود شدن آنها در حال انجام است.

شکری گفت: رانندگان در همه سفرهای زمستانی به ویژه طی امروز و روزهای آتی که شاهد بارش برف و یخبندان در جاده‌ها هستیم باید موارد ایمنی را رعایت کرده و ضمن به همراه داشتن اقلام گرم و همچنین بررسی وضعیت بخاری و فنی خودرو، زنجیرچرخ نیز باید به همراه داشته باشند.

به گزارش ایرنا، بارش برف از اوایل بامداد امروز، پنجشنبه در آذربایجان‌غربی آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

بارش برف در آذربایجان‌غربی به طور معمول از اوایل آذرماه آغاز می‌ شود و حتی تا اواسط فروردین نیز در برخی سال‌ها ادامه می‌یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها