۴۰ درصد مردم آمریکا هنوز به واکسن کرونا اعتماد ندارند

تهران- ایرنا- بر اساس نتایج نظر سنجی مرکز تحقیقاتی پیو ۴۰ درصد مردم آمریکا اعتمادی به واکسن کرونا ندارند و می گویند که قطعا و یا احتمالا از واکسن استفاده نمی کنند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از شبکه سی ان بی سی، مرکز تحقیقات پیو با انجام نظرسنجی گزارش داد که تقریباً از هر ۱۰ آمریکایی ۴ نفر می گویند واکسن کرونا را قطعاً یا احتمالاً استفاده نخواهند کرد.

نظرسنجی مرکز پیو از ۱۲ هزار و ۶۴۸ شهروند بزرگسال آمریکا در ۱۸ تا ۲۹ نوامبر (۲۸ آبان تا ۹ آذر) صورت گرفته است.

مرکز تحقیقات پیو همچنین در ماه سپتامبر نیز نظرسنجی منتشر کرد که نشان داد نیمی از مردم آمریکا تمایلی به استفاده از واکسن کرونا ندارند.

عدم تمایل مردم آمریکا برای استفاده از واکسن کرونا در حالی مطرح می شود که کارشناسان بر این باورند برای رسیدن به ایمنی کلی حدود ۷۰ درصد از مردم نیاز به واکسیناسیون یا داشتن آنتی بادی طبیعی دارند.

به دنبال عدم اعتماد مردم به تولیدات شرکت های بزرگ داروساز از جمله فایزر و بیون تک برای استفاده از واکسن کرونا، وزارت بهداشت و سلامت ایالت متحده اعلام کرد که طرحی ۲۵۰ میلیون دلاری برای اعتماد سازی نسبت به واکسیناسیون دارد.

سی ان بی سی می گوید که کاخ سفید با هزینه ی ۲۵۰ میلیون دلاری در حال برنامه ریزی برای متقاعد کردن مردم است. هفته گذشته ایالات متحده واکسیناسیون مردم را آغاز کرد، اما تضمینی برای تزریق گسترده آن وجود ندارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

سرخط اخبار جهان