۴ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۵
کد خبرنگار: 999
کد خبر: 84160361
۰ نفر

برچسب‌ها

شهردار سنندج در سمت خود ابقا شد

سنندج‌ - ایرنا - حشمت‌الله صیدی با ۶ رای مخالف استیضاح از ۹ نفر اعضای شورای اسلامی شهر سنندج در سمت خود به عنوان شهردار ابقا شد.

به گزارش ایرنا سه نفر از اعضای شورای شهر سنندج ۲۹ آذر با تشکیل جلسه‌ای به طرح پرسش ۲۵ سوال از شهردار پرداختند که در نهایت از پاسخ‌های حشمت‌الله صیدی قانع نشدند و تصمیم به استیضاح وی گرفتند و این جلسه امروز پنجشنبه برگزار شد.

سه طراح سووال از شهردار و برخی از مخالفان برکناری شهردار سنندج در این نشست صحبت‌های خود را بیان کردند و در آخر رای‌گیری برگزار شد که منجر به ماندگاری صیدی در سمت خود شد.

خود شهردار در جلسه استیضاح حضور پیدا نکرده و در نامه‌ای که به جلسه فرستاده بود، اظهار کرد جواب‌های خود را بیان کرده بوده و نیازی به حضور او نیست.

انور رشیدی یکی از موافقان استیضاح و برکناری شهردار سنندج در این نشست گفت: ما مدعی نیستیم که کاری انجام نشده است بلکه از نحوه هزینه‌ها و کیفیت انجام کار سوال کردیم.

این عضو شورای اسلامی شهر سنندج افزود: فعالیت‌های عمرانی در حواشی شهرها و نواحی منفصل شهری بسیار کمتر از نقاط مرکزی  شهر بوده است و این یکی از انتقادات به شهردار است.

فرزاد زارعی یکی دیگر از موافقان استیضاح هم گفت: برای پیوست فرهنگی پیاده‌راه فردوسی اعتبار اختصاص داده شده اما در اجرا دیده نمی‌شود و این طرح ایرادات ترافیکی و فنی نیز دارد.

وی اضافه کرد: اگر این پروژه که یک شبه تصمیم به اجرایی کردن آن گرفته شد، برنامه مدونی داشت چرا ترک تشریفات برای آن صورت گرفت و میزان آن هم بالاتر از رقم قانونی سقف ۶ میلیارد تومان بوده است.

شاه‌اویسی از مخالفان استیضاح شهردار سنندج هم اظهار داشت: طبق ماده ۲۸ قانون برکزاری مناقصات ترک تشریفات طرح پیاده‌راه فردوسی انجام شد و اگر ترک تشریفات انجام نمی‌شد پروژه سه ماه عقب می‌افتاد.

جلال شریعتی یکی دیگر از اعضای مخالف استیضاح شهردار سنندج در شورای اسلامی شهر هم یادآور شد: در این چند سال اخیر جهشی در تحقق درآمدهای شهرداری صورت گرفته است.

وی افزود: مطالبات شهرداری از ۱۲۰ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان رسیده است و حقوق کارکنان شهرداری یک ماه عقب است.

ارسطو گویلی یکی دیگر از اعضای مخالف استیضاح شهردار هم با اشاره به اینکه در شهرهای توسعه یافته شهردار دوره‌های بیشتری در این مسند می‌ماند گفت: کوچکترین انتصاب و نگاه حزبی و جناحی از سوی اعضای شورای شهر سنندج وجود نداشته است.‌

غریب سجادی رییس شورای اسلامی شهر سنندج هم که مخالف استیضاح بود اظهار داشت: باید اعضای شورا بیش از سوال کردن کارنامه خود را بیان کنند که در مدت مسوولیت چه فعالیتی داشته‌اند.

وی افزود: استیضاح آخرین ابزار نظارت در دست اعضای شورای اسلامی شهر است و به جای آن طرح تحقیق و تفحص در مورد طرح‌های شهرداری ارائه شود که اگر با تخلفات مواجه شدیم سپس به سراغ استیضاح برویم.

سجادی یادآور شد: سوال‌های این دوره از شهردار سنندج بسیار متفاوت بوده و درحالیکه دوره‌ای در مورد هزینه‌های داخلی و دفتر شهردار سوال می‌شده امروز سوالات همه مربوط به پروژه‌های مهم شهری است که نشان‌ دهنده فعالیت شهردار است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها