برگزاری مراسم باید طبق مصوبات ستاد کرونا باشد

مراغه - ایرنا - فرماندار مراغه با تاکید بر لزوم رعایت موازین بهداشتی در ایام کرونایی گفت: آیین های ملی و مذهبی باید طبق مصوبات ستاد کرونا و با رعابت محدودیت ها و دستورالعمل های بهداشتی برگزار شود.

سیدعلی موسوی روز پنجشنبه در جلسه ستاد کرونای مراغه افزود: با توجه به وضعیت شکننده فعلی کرونا در این شهرستان، تمامی برنامه های پیش روی باید براساس پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مدیریت و برگزار شوند.

وی با بیان اینکه برگزاری مراسم عزا و عروسی زمینه ساز بیشترین میزان ابتلا به کرونا  هستند ادامه داد: دهیاران و بهورزان در مناطق روستایی از برگزاری مراسم های عروسی که زمینه ساز ابتلا به این بیماری خواهند بود، جلوگیری و تخلفات را به مراجع انتظامی و قضائی گزارش کنند.

وی اضافه کرد: همچنین با توجه به احتمال شیوع بیماری کرونا در آیین های تدفین، آرامستان این شهرستان تعطیل و آیین های خاکسپاری با کمترین تردد و بیشترین محدودیت انجام خواهد شد.

موسوی گفت: امتحانات نهایی مدارس این شهرستان نیز براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذرای انجام خواهد شد.

وی با تقدیر از تلاش فعالان فضای مجازی و رسانه ها در فرهنگ سازی ایام کرونایی افزود: تلاش های فعالان فضای مجازی و رسانه ای برای کاهش دورهمی های شب یلدا خلا برنامه های صدا و سیما را بیش از پیش پر کرده است.

۱۲ هزار بازدید بهداشتی از اماکن عمومی توسط اکیپ های مشترک

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی مراغه نیز گفت: در طول یک ماه اخیر و در قالب طرح شهید سلیمانی ۱۲ هزار بازدید بهداشتی از اماکن عمومی توسط اکیپ های مشترک این شهرستان انجام شده است.

احمد مجتهدی افزود: در این راستا همچنین هفت هزار و ۵۰۰ مورد نظارت بهداشتی با حضور کارشناسان تخصصی بهداشت در این شهرستان انجام شده است.

وی ادامه داد: همچنین ۶۰۰ اخطاریه برای اماکن عمومی و واحدهای صنفی صادر و ۴۲ مرود پلمپ واحدهای متخلف در این شهرستان نیز انجام شده است.

وی اضافه کرد: در طرح شهید سردار سلیمانی نیز ۱۳۹ روستا و محله زیرپوشش این طرح قرار داشته و برای این منظور، ۱۳۹ تیم مراقبتی مشترک، ۸۸ تیم نظارتی و ۹۳ تیم حمایتی در مناطق شهری و روستایی فعالیت می کنند.

تدام اجرای طرح شهید سلیمانی با مشارکت فعال گروه های جهادی و دستگاه های اجرایی

فرمانده سپاه ناحیه مراغه  نیز گفت: هم اکنون در نقاط مختلف شهری و روستایی به ویژه مناطق محروم، طرح شهید سلیمانی با مشارکت فعال گروه های جهادی و دستگاه های اجرایی اجرا می شود.

سرهنگ سعید رشیدی افزود: در این طرح که با همکاری تمامی دستگاه به ویژه بسیج و وزارت بهداشت انجام می شود، طرح های نظارتی و محرومیت زدایی در ایام کرونایی انجام می شود.

وی ادامه داد: قطع زنجیره ابتلا به این بیماری با تشکیل تیم های مشترک، مهم ترین اولیوت و راهبرد در اجرای این طرح است.

وی همچنین از توزیع سومین مرحله بسته های حمایتی و معیشتی در بین خانواده ها نیازمند در قالب این طرح خبرداد.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها