۲ مختلف صید پرندگان شکاری در ابرکوه دستگیر شدند

یزد - ایرنا - سرپرست اداره حفاظت محیط زیست ابرکوه گفت: ۲ نفر از متخلفان زنده گیری پرندگان شکاری در این شهرستان قبل از اقدام به صید از سوی ماموران یگان مربوطه دستگیر شدند.

حسن تیموری عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان در حین گشت و کنترل در منطقه شکار ممنوع به ۲ نفر متخلف برخورد کردند که در حال زنده گیری پرندگان شکاری بودند ، با هوشیاری ماموران قبل از هر اقدامی دستگیر شدند.

وی اظهار کرد: از متخلفان ادوات زنده گیری شامل کومه نخ نامریی ، تله کمری ، ۲ دستگاه دوربین شکاری ، پنج قطعه کبوتر زنده به همراه یک لاشه کبوتر و یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ کشف و ضبط شد و پرونده این افراد برای سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضایی شدند.

  بالابان ، بحری ، ترلان و لاچین برخی از پرندگان مهاجر

وی با بیان اینکه ابرکوه منطقه مستعدی برای پرندگان مهاجر شامل بالابان، بحری ، ترلان و لاچین است ، ادامه داد: مهاجرت این پرندگان که برخی آنها بومی منطقه هستند ، نظر قاچاقچیان و شکارچیان متخلف را به خود جلب می کند .

تیموری اضافه کرد: در ۹ ماهه سال جاری از سوی ماموران یگان حفاظت محیط زیست چند متخلف حوزه محیط زیست و قاچاقچیان پرندگان دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند .

 ۵۵ هزار هکتار عرصه‌های شکار ممنوع  ابرکوه

سرپرست حفاظت محیط زیست ابرکوه همچنین بابیان اینکه این شهرستان ۵۵ هزار هکتار عرصه‌های شکار ممنوع دارد، تصریح کرد: هم اکنون کوه‌های عیش، اعلا و کفه تاقستان از جمله مناطق شکار ممنوع است و سرو ۴۵۰۰ ساله و سایت تکثیر و پرورش گورخر ایرانی تحت حفاظت و نظارت محیط بانان این اداره قرار دارد.

وی تاکید کرد: در منطقه شکار ممنوع گونه‌های ارزشمندی افزون بر یک صد رأس قوچ، میش، کل، بز، آهو و جبیر و از این قبیل حیوانات زندگی می‌کنند.

این مسوول اظهار کرد: در منطقه پنج انگشت و در سایت تکثیر و نگهداری این شهرستان، جمعیت گونه جانوری گورخر ایرانی در معرض انقراض تاکنون به ۳۰  فرد افزایش یافته است و برخی آنها به دیگر مناطق استان انتقال یافتد.

این مسول ادامه داد: سایت تکثیر گورخر ایرانی به مساحت حدود ۲۰۰ هکتار در ۶۰ کیلومتری جاده ابرکوه - مروست در استان یزد قرار دارد.

سرپرست حفاظت محیط زیست ابرکوه با تاکید بر اهمیت حفظ محیط زیست از شهروندان خواست، هرگونه تخلف در حوزه محیط زیست را با شماره تلفن ۰۳۵۳۲۸۲۵۲۰۹ اطلاع رسانی کنند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها