بررسی کامل مشکلات مسکن مهر ماهدشت در ۱۰ روز

کرج - ایرنا - استاندار البرز از فرمانداری کرج خواست ظرف مدت ۱۰ روز مشکلات زیر ساختی مسکن مهر ماهدشت کرج را به صورت کامل بررسی و برای چاره جویی به استان گزارش کند.

عزیزاله شهبازی  در حاشیه  بازدید از محل دفن زباله های حلقه دره، مسکن مهرماهدشت، نهر سیاه جوی و محل احداث اردوگاه بازپروری معتادان  استان که روز پنجشنبه به اتفاق نمایندگان مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت، با بیان اینکه این  مسکن مهر ماهدشت زیرساخت های مناسبی ندارد، افزود: به طور قطع  اگر بر وضعیت این محدوده نظارت داشتند، شاهد مشکلاتی دراین محدوده نظیر ساخت وسازهای  گسترده نبودیم.
وی گفت: با این وجود هم  اکنون حدود ۱۵ هزار نفر جمعیت در مسکن مهر ماهدشت مستقر شده  که باید برای تسهیل در ارائه خدمات به آنها اقدام کنیم.
استاندار البرز با قدردانی از نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی به جهت جدیت در پیگیری مطالبات مردم، افزود: مقرر شد فرماندار کرج در یک فرصت ۱۰ روزه برای احصا مشکلات و موانع مسکن مهر ماهدشت اقدام کند تا در قالب جلسه ای برای اختصاص اعتبارات لازم برای ارتقای زیرساخت ها، تصمیم گیری کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به محل دفن زباله حلقه دره اشاره کردو گفت:  محل دفن زباله ها  از سال ها پیش در این مکان ایجاد شده و روزانه به طور متوسط یک هزار و ۴۰۰ تن زباله از سراسر استان در این محل به شیوه سنتی دفن می شود.
شهبازی گفت: برای ساماندهی این منطقه، سال گذشته و طی بازدید هایی که داشتیم، مقرر شد شهرداری و شورای اسلامی شهر کرج نسبت به اقدام در خصوص حل این معضل بزرگ اقدام کنند.
وی با بیان اینکه حلقه دره مکانی برای تجمع حیوانات بلاصاحب شده، افزود: همچنین قرار شد که شهرداری کرج مکان جدیدی برای دفن و بازیافت زباله ایجاد کند، به همین منظور برنامه ریزی شد تا با ایجاد فضای جدید، مشکلات دفن زباله کرج تا ۲۰ سال آینده حل شود.
استاندار البرز اضافه کرد: یکی از توافقات صورت گرفته نیز این بوده که تنها زباله های کرج و فردیس در این مکان ساماندهی شوند و برای سایر شهرستان ها مکانی در نظرآباد پیش بینی شده است.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای ساماندهی محل دفن زباله حلقه دره خاطر نشان کرد: سرمایه گذاران داخلی و خارجی  در این محل در خصوص کمپوست و تولید انرژی می توانند وارد عمل شوند.

استاندار البرز در ادامه با اشاره به بازدید از نهرسیاه جوی، عنوان کرد: ساماندهی و لایروبی نهر سیاه جوی برای پیشگیری از حوادث و مشکلات ناشی از بروز سیلاب ها ضرورت داشته و باید شهرداری منطقه با اهتمام ویژه ای در این زمینه وارد عمل شود.
شهبازی گفت:  طی چند دهه گذشته ساخت و سازهای غیر مجاز از نهر دلمبر تا نهر سیاه جوی منجر به مسدود شدن راه طبیعی سیلاب ها شده و مشکلات فراوانی را ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز یکی اولویت های استانداری البرز بوده افزود: با هدف جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز  کمیسیون های ماده ۱۰۰ و سایر کمیسیون هایی که خروجی آنها به چنین مسائلی دامن می زند را منع کردم.

استاندار البرز در ادامه با اشاره به اینکه راه اندازی اردگاه بازپروری معتادان  نیز یک ضرورت غیر قابل انکار برای استان است بیان داشت: به همین منظور جانمایی صورت گرفته و روند اجرای پروژه نیز دنبال می شود.

شهبازی گفت: انتظار ما از دبیر جدید شورای هماهنگی مواد مخدر استان نیز این است  در این رابطه با جدیت بیشتری وارد عمل تا برنامه ها و پیگیری ها به ثمر بنشیند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها