مسکن ۲ هزار خانواده مددجویی کردستانی تامین شد

سنندج - ایرنا - مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان گفت:‌ بیش از ۲ هزار واحد مسکونی مددجویی در این استان توسط این نهاد خریداری و یا احداث شده است.

به گزارش ایرنا، رسول شیخی زاده روز پنجشنبه در جلسه شورای ذکات سروآباد اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۵ تا آذرسالجاری ۲ هزار و ۲۰۲ واحد مسکن مددجویی خریداری و یا احداث شده و سه هزار و ۴۰۰ واحد مسکن مددجویان نیز تعمیر و مرمت شده است.

وی افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) ۱۲۰ خدمت در سرفصل‌های مختلف به مددجویان و نیازمندان جامعه ارایه می‌دهد تا همه نیازهای روزمره این خانواده‌ها تامین شود.

مدیرکل کمیته امداد کردستان یادآور شد: در ۹ ماه سالجاری این نهاد در بحث بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار بیش از ۴۰ میلیارد ریال هزینه پرداخت کرده است، هزینه ای که برای بیمه تامین اجتماعی بوده و منجر به بازنشستگی خانواده های نیازمند و دریافت حقوق بازنشستگی برای آنها خواهد شد.

وی اضافه کرد: در بحث اشتغال نیز کمیته امداد امام (ره) بیش از ۵۶۰ میلیارد ریال اعتبار و از محل صندوق امداد ولایت نیز تا سقف ۵۰ میلیون ریال به صورت تسهیلات قرض الحسنه بدون دریافت یک ریال کارمزد پرداخت کرده است.

شیخی زاده با اشاره به اینکه کرونا باعث ضربه به اقتصاد بسیاری از خانواده های نیازمند شد گفت: این نهاد تا پایان سال در نظر دارد برای تمام نیازمندان و خانواده‌های تحت پوشش که دارای سرویس بهداشتی مناسب و حمام مناسب نیستند و خانه های آنها دارای ایزوگام نیست را ساماندهی کند که در این ارتباط ۲۲ خانواده سروآبادی شناسایی شده است.

وی یادآور شد: حتی در ایام کرونا نیز اگر سرپرست خانوار مددجویان به دلیل این بیماری فوت کرده باشد بلافاصله ۱۰۰ میلیون ریال و اگر یکی از اعضای آنها فوت کرده باشد ۴۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض به حساب آنها واریز شده است.

در پایان این جلسه از عاملین زکات شهرستان سروآباد با اهدا لوح تقدیر و جوایزی تجلیل و قدردانی شد.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها