۲ هزار شغل در حوزه صنایع دستی بافت‌، رابر و ارزوییه ایجاد می شود

کرمان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: بزودی ۲ هزار شغل در حوزه صنایع دستی شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوییه ایجاد می شود. 

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، فریدون فعالی در نشست با فرماندار بافت با اشاره به اینکه این شهرستان از ظرفیت خوبی در حوزه گردشگری برخوردار است، افزود: با توجه به  این قابلیت ها می طلبد بخش خصوصی با همتی مضاعف برای توسعه گردشگری بافت وارد عمل شود.
وی اظهار داشت: گردشگری می تواند محور توسعه بافت قرار گیرد زیرا این شهرستان دارای ظرفیت هایی همچون اقامتگاه های بومگردی، غار جفریز و طرنگ، پارک‌ملی خبر، بندر گوغر و گردوهای کهنسال است که می تواند گردشگران زیادی را به سوی این منطقه سوق دهد.
فعالی عنوان کرد: با توجه به حضور بخش خصوصی توانمند در شهرستان بافت برای ایجاد زیرساخت های گردشگری نیازمند به طرح و برنامه برای سرمایه گذاری هستیم.
وی به راه اندازی گردشگری عشایری در بافت اشاره کرد و گفت: باتوجه به حضور بیش از ۲ هزار عشایر در این شهرستان می توان گونه ای جدید از گردشگری را در این منطقه راه اندازی کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان به همکاری شرکت سمگا با این اداره کل در حوزه صنایع دستی شهرستان های بافت، رابر و ارزوییه و  اشاره کرد و گفت: بافت در رشته  گلیم چهل ماشوله دارای سبقه تاریخی است که با توجه به این موضوع به زودی ۲ هزار شغل در  رشته های دستبافته های داری و تراش سنگ های قیمتی ایجاد خواهد شد.
فعالی با بیان اینکه هر شهرستان با توجه به ظرفیت گردشگری شناسایی می شود گفت: شهرستان بافت در زمینه گردشگری از شرایط خوبی برخوردار است که باید با تهیه طرح و دریافت مصوبه کارگروه گردشگری هر کدام از این ظرفیت ها را به یک بسته سرمایه گذاری تبدیل کرد تا سرمایه گذار بدون هیچ دغدغه ای وارد بازار گردشگری شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان خاطرنشان کرد: از فرمانداران درخواست می شود برای توسعه گردشگری شهرستان های مربوطه اعتبارات ویژه گردشگری در نظر بگیرند زیرا اعتبارات این اداره کل نمی تواند جوابگوی نیازهای بخش های مختلف گردشگری استان باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها