۴ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۴
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 84160283
۰ نفر

برچسب‌ها

۶ کارآفرین یزدی برگزیده کشور تجلیل شدند

یزد _ ایرنا _ آیین تجلیل از ۶ کارآفرین استان یزد که در حوزه‌های صنعت، خدمات و کشاورزی عنوان برگزیده کشوری را کسب کردند، با حضور استاندار برگزار شد.

به گزارش روز پنجشنبه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، استاندار یزد در این آیین با تبیین اهمیت جشنواره‌های کارآفرینی و نقش کارآفرینان در پیشبرد جامعه گفت: حفظ اشتغال موجود و ایجاد فرصت‌های جدید شغلی همواره باید مورد توجه قرار گیرد.

محمدعلی طالبی بخش خصوصی استان یزد را توانمند دانست اظهار داشت: امنیت بالای سرمایه گذاری در استان بستر مناسبی را برای کارآفرینی فراهم ساخته است .

 سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد نیز در این مراسم گفت: ماهیت فرادستگاهی و فرابخشی مقوله کارآفرینی توجه به آن را از سوی تمامی دستگاه ها ضروری می سازد.

عماد تشکری یکی از برنامه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را توسعه و ترویج کارآفرینی دانست گفت: هر ساله این وزارتخانه با هدف شناسایی کارآفرینان برتر در سطح کشور وبا هدف الگوسازی برای جامعه خصوصا جوانان، اقدام به برگزاری جشنواره کارآفرینان می کند.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد ادامه داد: از سال ۱۳۸۵ تاکنون ۱۲ جشنواره توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شده که این جشنواره ها فضای تعامل و همکاری میان فعالان عرصه های مختلف اقتصادی در بخش صنعت، کشاورزی و خدمات و نشاط و رقابت در فضاهای کسب و کار را ایجاد می کند.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد ادامه داد: در مجموع ۷۲ طرح به سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر در استان واصل شد که در نهایت سه طرح صنعتی، ۲  طرح خدماتی و یک طرح کشاورزی به مرحله نهایی جشنواره راه یافتند.
وی اضافه کرد: در بخش صنعت، شرکت فولاد آلیاژی ایران، شرکت کاشی و سرامیک ستاره، و شرکت مارینا پلاستیک یزد، در بخش خدمات، شرکت مهندسی الکاآریا، شرکت معدنچیان چغارت بافق و در بخش کشاورزی پرورش ماهی سردآبی خاتم به عنوان واحدهای نمونه انتخاب شدند.
رشد اشتغال و گردش مالی، فعالیت‌های نوآورانه و توجه به اقتصاد مقاومتی، خلاقیت و نوآوری، ریسک پذیری بهره وری و توسعه منابع انسانی، میزان سهم در بازار، نقطه جغرافیایی و رشد اقتصادی از اهم شاخص‌های ارزیابی در سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها