خدمات پرستاری در بیمارستان خلخال استاندارد است

اردبیل _ ایرنا _ رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ، درمانی خلخال گفت: شاخص خدمات پرستاری ارائه شده به بیماران بستری در بیمارستان این شهر برابر با استانداردهای تعریف شده در نظام سلامت کشور است.

به گزارش ایرنا ،دکتر محمد مهرتک روز جمعه در آیین گرامیداشت روز پرستار و تجلیل از پرستاران خلخال افزود: از مجموع ۲۳۰ پرستار شاغل در بخش‌های مختلف این دانشکده از جمله ۱۳ مرکز بهداشتی و درمانی و همچنین چهار مرکز فوریت‌های پزشکی این شهرستان ۱۴۰ پرستار و پیراپزشک در بیمارستان شاغل بوده و انواع خدمات پرستاری را در شرایط سخت کرونایی به بیماران بستری و همچنین مراجعان به بخش‌های مختلف این مرکز درمانی ارائه می‌دهند.

او اظهارکرد: شاخص خدمات پرستاری ارائه شده به بیماران بستری در بیمارستان این شهر برابر شاخص‌های استاندارد تعریف شده در نظام سلامت کشور بوده و این امر سبب افزایش سطح رضایت‌مندی مردم از نحوه ارائه خدمات پرستاری در تنها بیمارستان منطقه شده است.

دکتر مهرتک گفت: خلخال جزو شهرستان‌هایی است که دارای هیات مدیره نظام پرستاری بوده و این امر زمینه را برای حل مسائل و مشکلات این قشر تلاشگر فراهم کرده است.

حجت‌الاسلام کریم اسدی ، امام جمعه خلخال نیز گفت: پرستاری یکی از مشاغل شریف در عین حال سخت و زیان‌آور بوده و کار این قشر تلاشگر جامعه دارای اجر و پاداش دنیوی و اخروی در پیشگاه خداوند است.

وی با اشاره به افزایش سختی کار پرستاران از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور اظهارکرد: در ۱۰ ماه گذشته پرستاران ایثارگرانه سلامتی خود را فدای سلامتی مردم کرده‌اند.

حجت الاسلام اسدی گفت: پرستاران با الگو قرار دادن زندگانی حضرت زینب (س) در خط مقدم خدمت‌رسانی به بیماران رنجور قرار گرفته و کار آنها از نظر سختی قابل قیاس با بیشتر مشاغل رایج جامعه امروزی نیست.

فریدون بابایی ، فرماندار خلخال هم با قدردانی از تلاش پزشکان ، پرستاران و کارکنان دانشکده علوم پزشکی و بیمارستان گفت: سطح خدمات پرستاری ارائه شده به بیماران کرونایی از سوی پرستاران بویژه در شرایط کرونایی که بسیاری از مردم از حضور در بیمارستان به خاطر مبتلا نشدن به کرونا بیم دارند، ایثارگرانه و قابل ستایش است.

فرماندار خلخال سطح رضایت عمومی مردم از خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده از سوی بیمارستان ، مراکز بهداشتی و درمانی و درمانگاهای دولتی این شهرستان را مطلوب اعلام کرد.

در این مراسم از پرستاران شاغل در بیمارستان امام خمینی خلخال تجلیل شد. 

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها