فرماندار: ارتباط مدیران آران و بیدگل با رسانه‌ها تقویت شود

کاشان - ایرنا - فرماندار آران و بیدگل گفت: رسانه‌ها نقش مهمی در توسعه این شهرستان دارند و ارتباط مدیران با خبرنگاران باید تقویت و همکاری‌ها بیشتر شود.

به گزارش ایرنا، اسماعیل بایبوردی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری آران و بیدگل افزود: خبرنگاران این شهرستان از ارتباط و همکاری مدیران شهرستان انتقاد دارند که البته این انتقاد بجاست، در این رابطه از این پس نحوه همکاری مدیران اداره‌ها با رسانه‌ها و خبرنگاران در ارزشیابی سالانه مدیران موثر خواهد بود.

وی با اشاره به ضرورت راه‌اندازی سرای نوآوری و خلاقیت در راستای آینده‌پژوهی توسعه در آران و بیدگل ادامه داد: این مهم با حضور هیات‌های اندیشه‌ورز شهرستان و تشکیل میز توسعه اقتصادی شهرها و روستاها، میز توسعه فرش ماشینی و دستبافت، میز توسعه گردشگری کویر و اکوتوریسم، میز توسعه صنایع وابسته به نمک و ماسه (ریگ)، میز توسعه صنایع وابسته به اسانس، عرقیجات و عطریات، میز توسعه انرژی خورشیدی و میز توسعه محصولات کشاورزی از جمله پسته، زعفران، گل محمدی، گیاهان دارویی، عناب و سنجد در این خصوص راهگشا است.

فرماندار آران و بیدگل به اهمیت آینده‌پژوهی حوزه‌های محیط زیست سالم و پایدار این شهرستان تاکید کرد و گفت: با توجه به تغییرات اقلیمی، بارندگی‌های فصلی و جاری شدن روان آب‌ها، شهرهای چهارگانه این شهرستان باید بر پایه الگوی نوین ساخته شوند؛ برای مثال بسیاری از کوچه‌ها و خیابان‌ها جوی آب ندارند در حالی که با همین جوی‌ها می‌توان بخشی از منابع آب را مدیریت و حفظ کرد.

وی با بیان اینکه آینده‌پژوهی به معنای جایگزینی اعتماد به نفس به جای اعتماد به نفت است، اظهار داشت: آینده‌پژوهی با راه‌اندازی واحدهای تحقیق و توسعه در شهرستان آران و بیدگل عملیاتی می‌شود.

بایبوردی روز حماسه و ایثار آران و بیدگل و یاد و خاطره تمامی شهدای انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، مدافعان حرم و وطن، عرصه جهاد علمی و مدافع سلامت گرامی داشت و گفت: این شهرستان با تقدیم ۸۴۲ شهید والامقام، ۱۳۵۱ جانباز معزز، ۶۴ آزاده سرافراز، پنج هزار رزمنده و کسب رتبه نخست ایثارگری در کشور، پیشتاز عرصه‌های ایثارگری، شهادت و اقتدار است.

وی شهدا، رزمندگان و ایثارگران ایران اسلامی و شهرستان آران و بیدگل را قهرمانان بزرگ و خانواده این عزیزان را ابرقهرمانانی نام برد که فرهنگ ایثار و شهادت، استقامت و پایداری و اقتدارآفرینی برای ایران عزیز را تبیین می‌کنند.

بایبوردی، شهادت را  عالی‌ترین مقام و هنر مردان برشمرد و اظهار داشت: مردم آران و بیدگل با رتبه نخست ایثارگری به نسبت جمعیت و جان‌فشانی در دوران دفاع مقدس ثابت کرده‌اند با وحدت، اتحاد و همدلی در شرایط کنونی نیز از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دفاع می‌کنند.

وی بیان کرد: ۸۴۲ شهید شهرستان آران و بیدگل و وجود ۵۰ پست مدیریتی در اداره‌ها و دستگاه‌های اجرایی، موسسه‌های عمومی، دولتی و غیردولتی این شهرستان حاکی از آن است که به ازای هر پست مدیریتی، ۱۷ نفر از جوانان این شهرستان به شهادت نائل آمده‌اند که این موضوع مسوولیت تک تک کارکنان و مدیران دستگاه‌های اجرایی و غیراجرایی شهرستان را سنگین و پرمسوولیت‌تر می‌کند.

فرماندار آران و بیدگل با اشاره به شیوع ویروس کرونا و ممکن نبودن برگزاری آیینی در خور شأن و جایگاه روز حماسه و ایثار گفت: با تشکیل کمپین‌هایی در فضای مجازی یاد و خاطره شهیدان والامقام این شهرستان را گرامی داشته و از صبر، ایثار و فداکاری‌های خانواده معظم شهیدان، جانبازان، آزادگان، رزمندگان و ایثارگران این شهرستان تجلیل شود.

چهارم دی روز ماندگار آران و بیدگل است 

امام جمعه آران و بیدگل نیز با گرامیداشت چهارم دی روز حماسه و ایثار این شهرستان اظهار داشت: این حماسه و حضور عاشورایی مردم آران و بیدگل طی هشت سال دفاع مقدس در جبهه‌های جنگ نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زرین دیگری در کتاب افتخارات مردم این خطه کویری است.

حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی افزود: حماسه چهارم دی ماه در عملیات‌های کربلای چهار و پنج و سایر عملیات‌ها نماد عزت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستادند و با فریاد رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آن‌ها بایستد در برابر دنیای آن‌ها می‌ایستند و چهارم دی در تاریخ زرین این شهرستان با عنوان روز شهادت و ایثار ماندگار شد.

وی اظهار داشت: در عملیات کربلای چهار و پنج افزون بر ۱۵۰ شهید از فرماندهان و جوانان از جمله سردار شهید علی محمد اربابی، رئیس ستاد و جانشین لشکر ۸ نجف و حجت‌الاسلام شیخ جواد قاسم‌پور جانشین گردان امام باقر (ع) از لشکر امام حسین (ع) به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

امام جمعه آران و بیدگل گفت: در تفکر شیعی، برترین کامیابی و بزرگترین پیروزی، رسیدن به فیض عظمای شهادت است و برای شهید گرانبهاترین اوقات ساعتی است که پیروزمندانه به جهاد علیه ظلم و ستم برمی‌خیزد و به دست دشمنان دون صفت به مرگ شرافتمندانه نائل می‌شوند و جام شهادت را به لب گرفته و آن را به بهای جان خریداری می‌کند.

حجت‌الاسلام سلیمانی خاطرنشان کرد: شهرستان دارالشهدا آران و بیدگل در زمره مناطقی است که عطر شهادت فضای آن را معطر ساخته ‌است و زمین آن به برکت خون شهیدان گلگون کفن تقدس یافته و وجود بیش از ۸۰۰ شهید خونین بال از گلستان شهدای انقلاب اسلام در این شهر ولایت‌مدار از افتخارات ساکنان این دیار و برگ زرینی در کتاب سراسر حماسه انقلاب اسلامی است.

۷۲۲ کرونایی در آران و بیدگل شناسایی شدند

رییس شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل در این نشست گفت: از آغار شیوع ویروس کرونا تاکنون یک‌هزار و ۷۴۸ نفر نمونه‌گیری در این شهرستان انجام شد که آزمایش ۷۲۲ نفر مثبت و بقیه منفی بود.
اعظم باقری افزود: ۸۳۰ بیمار در بیمارستان سیدالشهدا آران و بیدگل و ۹۰۰ بیمار در بیمارستان بهشتی کاشان بستری شدند که ۱۲۱ بیمار با آزمایش مثبت کرونا و ۴۳ بیمار با مشکل تنفسی و آزمایش منفی فوت شدند.

وی بیان کرد: در ابتدای شیوع ویروس کرونا، نسبت ابتلای مردان به زنان حدود ۸۰  به ۲۰ درصد بود اما این نسبت با گذشت زمان به ۵۵ به ۴۵ درصد رسید.

باقری تصریح کرد: در موج سوم بیشترین سن ابتلا به کووید ۱۹ به ۳۰ تا ۳۹ سال رسید که این آمار قابل تامل است که نشان می‌دهد در صورت بی‌تفاوتی و رعایت نشدن پروتکل‌ها، سن ابتلا تغییرات زیادی داشته باشد.

وی گفت: از نیمه آذرماه تاکنون شیب ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در آران و بیدگل رو به پایین و ویروس کرونا به دلیل رعایت دستورالعمل‌ها کنترل شده اما وضعیت شکننده است و در صورت بی‌تفاوتی شهروندان، امکان بازگشت به شرایط بحرانی و اوج کرونا وجود دارد.

در این نشست شماری از یادگاران دفاع مقدس به ایراد خاطراتی از دفاع مقدس پرداختند و آمادگی خود را جهت همکاری و کمک در همه عرصه های پیشرفت شهرستان و به خصوص مبارزه با ویروس منحوس کرونا اعلام کردند.

در ادامه با اهدای لوح تقدیر و هدایا از خدمات یادگاران دفاع مقدس و چند تن از مدیران آران و بیدگل در خدمت رسانی به مردم تقدیر شد.

همزمان با چهارم دی، روز حماسه و ایثار آران و بیدگل، گلزار شهدا امامزاده هادی (ع)، هفت امامزاده (ع) و امامزاده محمدهلال (ع) این شهرستان با حضور فرماندار، امام جمعه، مسئولان و روسای اداره‌ها و دستگاه‌های اجرایی این شهرستان گل‌افشانی شد.

چهارم دی، سالروز شروع عملیات کربلای چهار و در ادامه عملیات غرورآفرین کربلای ۵  است که آران و بیدگل به تنهایی در این ۲ عملیات نزدیک به ۱۱۸ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

تقدیم ۲ شهید سرافراز علی محمد اربابی قائم مقام لشکر هشت نجف و حجت الاسلام جواد قاسم‌پور جانشین گردان امام محمدباقر (ع) در عملیات کربلای چهار در روز چهارم دی ماه باعث شده است تا این روز به عنوان حماسه و ایثار آران و بیدگل انتخاب و معرفی شود.

شهرستان آران و بیدگل با جمعیت بیش از ۱۰۳ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها