امام جمعه ساوه:فرهنگ احساس مسئولیت در جامعه نهادینه شود

ساوه - ایرنا - امام جمعه ساوه گفت: نهادینه شدن فرهنگ احساس مسئولیت در میان آحاد جامعه باید به عنوان یکی از اولویت های اساسی در دستور کار مدیران دستگاههای اجرائی باشد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «سید ابراهیم حسینی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران  که در دفتر امام جمعه برگزار شد، ضمن اشاره بر اهمیت هم افزایی مردم و مسئولان در رفع مشکلات، گفت: اصحاب رسانه به عنوان پل ارتباطی بین مسئولان و شهروندان نقش مهمی دارند و دغدغه‌مندی این قشر نسبت به فساد و پرهیز از سیاه‌نمایی سبب تقویت اعتماد مردم خواهد شد.
وی بیان کرد: نهادینه کردن فرهنگ احساس مسئولیت در تمام اقشار جامعه موضوع مهمی است هرچند پرداختن به این مقوله ابتدا باید از سوی مدیران عملی شود تا مردم نیز نسبت به این موضوع رغبت پیدا کنند.
امام جمعه ساوه تاکید کرد: سیاه‌نمایی و القای حس ناامیدی در برخی اخبار و تولیدات رسانه ای می تواند منشأ ایجاد برخی آسیب‌های اجتماعی باشد که ضرورت دارد با نگاه دقیق تر از سوی خبرنگاران متناسب با شرایط جامعه و کشور عمل شود.
وی ادامه داد: در آستانه مناسبت‌های ویژه‌ای از جمله حماسه ۹ دی، ایام فاطمیه و سالروز شهادت سردار شهید سلیمانی قرار داریم و در همین راستا لازم است برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان فرهنگ و مطالبه عمومی اقدامات شاخصی از سوی رسانه ها انجام شود به خصوص در مورد فداکاری و ایثارگری های سردار شهید اسلام این موضوع باید به صوررت خاص در دستور کار همگان قرار گیرد.
حجت الاسلام حسینی افزود: قرآن و اهل بیت محور انسجام، ارتقای سطح اخلاق اسلامی و عوامل موثر در کاهش آسیب‌های اجتماعی محسوب می شوند و اگر شاخص های اخلاقی و اسلامی افول کند، تمدن اسلامی نیز دچار آسیب می شود.

امام جمعه ساوه گفت: اعتماد عمومی، سرمایه اجتماعی گرانبهایی است که با تقویت سواد رسانه‌ای و همچنین فرهنگ انتقادپذیری در جامعه نهادینه می‌شود و در این بین رسانه ها سکاندار میدان و از عوامل اثرگذار به شمار می آیند.
وی با بیان اینکه اصحاب رسانه در انعکاس مشکلات و رفع آنها نقش بسزایی دارند، گفت: یکی از مصادیق بی‌تقوایی احتکار و گران‌فروشی است که مقابله با عاملان آن، خواسته مردم است و خبرنگاران در این موضوع نقش کلیدی ایفا می‌کنند.

فرمانده سپاه شهرستان ساوه نیز در این جلسه، اصحاب رسانه را از دغدغه‌مندترین افراد جامعه عنوان کرد که در راستای تحقق اهداف نظام و انقلاب گام بر می دارند.
سرهنگ «حجت الله دستجانی» بیان کرد: گفتمان سازی و عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای حل مشکلات باید مدنظر قرار گیرد در حالی که منطق استکبار در مقابل انقلاب زیاده‌خواهی است و دشمنان با ماهیت انقلاب مشکل دارند بنابراین فرمان رهبری مبنی بر نگاه به درون باید در اولویت باشد.
وی تصریح کرد: بصیرت فاطمی، ولایت مداری و مقاومت علوی باید در جامعه تقویت شود و مقاومت و امید به آینده نیز ترویج شود زیرا دشمنان می‌دانند نابودی شان نزدیک است و بلوغ مردم جهان زور و استکبار را نمی‌پذیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها