۱۲۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح توسعه نساجی بروجرد هزینه شده است

بروجرد - ایرنا - مدیرعامل کارخانجات نساجی بروجرد گفت: ۱۲۰ میلیارد تومان تاکنون برای خرید ماشین آلات جدید و اجرای طرح توسعه کارخانجات نساجی بروجرد هزینه شده است.

به گزارش ایرنا مجتبی شیرالی روز پنجشنبه در مراسم معارفه که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان و دیگر مسئولان شهرستانی و استانی برگزار شد، افزود: هنرستان نساجی در جوار این کارخانجات با تضمین شغلی دانش آموزان راه اندازی شده و تا پایان امسال ۷۰ نفر نیرو برای جایگزینی افراد بازنشسته استخدام خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا فروش محصولات نساجی را تحت شعاع قرار داد و به همین منظور سیستم فروش آنلاین به زودی در فروشگاههای نساجی کلید خواهد خورد.

وی بیان کرد: از دیگر برنامه های مهم ضروری در نساجی بروجرد احداث واحد دوزندگی است که باعث می شود کالاهای آماده شده با ارزش افزوده را وارد بازار کنیم.

مدیرعامل نساجی بروجرد اضافه کرد: برای رونق تولید و ادامه فعالیت به ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه در گردش مورد نیاز است، اعطای تسهیلات باید سریعا پرداخت شود  تا در سه ماهه آخر سال  تولید متوقف نشود.

رییس هیات مدیره نساجی بروجرد نیز گفت: بهترین ماشین آلات به روز نساجی را برای اجرای طرح توسعه از اروپا وارد کشور کرده ایم، و در شرایط تحریم برای نصب این ماشین آلات از نیروهای داخلی استفاده شده است.

محمد دهقان افزود: گرانی مواد اولیه باعث شده که با کمبود سرمایه در گردش در امر تولید مواجه باشیم.

وی اظهار داشت: با نصب دستگاههای جدید در واحد ریسندگی ۱۰ تن به تولید نخ افزوده شده است.

وی بیان کرد: نساجی به خاطر تولید نوع خاص تولید پارچه های ظریف برند می باشد که با نصب دستگاههای جدید این برند با کیفیت تر خواهد شد، نصب دستگاههای جدید، نساجی بروجرد را وارد یک پرسه جدید تولید از پارچه های ظریف خواهد کرد.

رئیس هیات مدیره نساجی بروجرد گفت: نساجی بروجرد به دلیل تولید پارچه های باکیفیت برند کشوری شده بود و با نصب دستگاه چاپ دیجیتال برند نساجی نوع جدیدی از پارچه های خاص را وارد بازار خواهد کرد و ظرفیت تولید ۱۰ هزار متر پارچه تکمیل در روز خواهد بود.

وی با اشاره به به اینکه سرمایه نساجی بروجرد نیروی انسانی و ماشین آلات و روش خوب برای تولید است، افزود: سرمایه در گردش نیاز اصلی و ضروری برای نساجی در حال حاضر است.

نساجی بروجرد از بزرگترین کارخانجات نساجی کشور است که بیش از ۹۰۰ نفر کارگر دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها