۴ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۰
کد خبرنگار: 1062
کد خبر: 84160247
۰ نفر

برچسب‌ها

نمایش آثار منتخب مسابقه عکس‌ آیین یلدا در تهران و پاریس

تهران- ایرنا- نمایشگاه مجازی عکس «آیین یلدا» با هدف معرفی و احیای زیبایی‎‌ های سبک زندگی ایرانی و اسلامی هم زمان در دو شهر تهران و پاریس نمایش داده می شود.

نمایشگاه‌های مجازی عکس «یلدا» در تهران و پاریس شامل برگزیدگان دوره‌های دوم و سوم مسابقه عکس آیین یلدا که توسط دبیرخانه مسابقات فرهنگی هنری سفره های ایرانی اسلامی برگزار شد، با موافقت و حمایت سازمان زیباسازی شهرداری تهران و همراهی رایزنی جمهوری اسلامی ایران در تهران و پاریس در حال برگزاری است.

آثار این نمایشگاه‌های مجازی از بین صدها اثر رسیده به دبیرخانه این مسابقات با دبیری محمدصالح حجت الاسلامی و توسط هیات داوران متشکل از حسن غفاری، مجید ناگهی، حسین کریم‌زاده، بابک برزویه و آی‌تای شکیبافر انتخاب شدند.

یکی از مهمترین ویژگی های این نمایشگاه، نمایش آثار منتخب دو دوره این مسابقات در کنار یکدیگر است که شامل منتخبین دوره دوم ( سال ۱۳۹۱) که نمایشگاه آن تا امروز برپا نشده و منتخبین سومین دوره این مسابقه که سال ۱۳۹۸ برگزار شد، است. این نمایشگاه مروری کوتاه بر «یلدا» در طول یک دهه است. 

مخاطبان می‌توانند برای تماشای نمایشگاه برخط در پاریس به لینک نمایشگاه‌ مجازی عکس یلدا  و در تهران به گالری مجازی دوربین.نت مراجعه کنند.

نمایش آثار در ایران تا پایان روز ۱۱ دی ماه و در فرانسه تا ۳۰ دی (۲۰ ژانویه ۲۰۲۱) ادامه خواهد داشت. اگرچه نمایشگاه یلدا به مدت یکسال در دسترس علاقمندان در آرشیو گالری ایرانی خواهد بود.

سمیرا ابراهیمی، آمنه اسدی فرد، زهرا استادرضا، میثم امانی، محمد آهنگر، داوود ایزدپناه، مهدی ایمانی، بهرام بیات، الهام توماری، امید جعفرنژاد، راحله حصاری، جواد حقیقت‌ناصر، عبدالله حیدری، حسین خدیمی، هادی دهقان پور، علیرضا رجایی، محسن سجادی، فاطمه سلجوقی، سمانه شیرازی، هادی عسگری، احسان عظیمی، شریفه علی آبادی، ابراهیم علی پور، امیر عنایتی، جابر غلامی، جمشید فرجوند، میلاد فلاحی، حسن قائدی، مهدی کرمی، احمدرضا کریمی، سعید کریمی نژاد داوود کهن ترابی، عبدالرحمن مجرد، مهدی معتمد، منصوره معتمدی، حامد ملک‌پور، سید سجاد موسوی، سیدرضا مهری، سیدجواد میرحسینی و مرتضی نیکوبذل اسامی عکاسان آثار حاضر در نمایشگاه بزرگ عکس آیین یلدا هستند.

مسابقات فرهنگی هنری سفره های ایرانی اسلامی، از سال ۱۳۸۷ با تمرکز بر چهار مناسبت رسمی کشور یعنی عید نوروز، ماه رمضان، ماه محرم و شب یلدا فعالیت خودش را آغاز کرد. هدف از برگزاری این مسابقات که تماما در بخش خصوصی طراحی و اجرا شد و به تناسب و در مواردی از حمایت های مادی و معنوی بخش های عمومی و دلتی هم بهره ای برده، ثبت، معرفی و احیای زیبایی های سبک زندگی ایرانی و اسلامی جامعه ایرانی است.

نمایشگاه منتخبان سومین دوره مسابقه عکس و نقاشی «آیین یلدا» به دلیل وقوع اتفاقات نیمه دوم سال ۱۳۹۸ و پاندمی ویروس کرونا و به تبع آن تعطیلی برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی هنری برگزار نشد اما با تلفیق این نمایشگاه با دوره قبلی، ۲ نمایشگاه مجازی در تهران و پاریس از اول دی ماه ۹۹ در حال برگزاری است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار فرهنگ