ژیمناستیک کاران ایران در مسابقات باکو و قطر حضور خواهند داشت

قزوین - ایرنا - سرمربی تیم ملی ژیمناستیک گفت: برای کسب سهمیه المپیک و در صورت اخذ مجوزهای لازم تیم ملی به مسابقات باکو و قطر اعزام خواهد شد.

رضا خیرخواه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بعد از مسابقات باکو که اسفند ماه سال گذشته برگزار شد و با توجه به ادامه شیوع ویروس کرونا، براساس تصمیم‌گیری فدراسیون ژیمناستیک، کار آماده سازی اعضای تیم ملی به صورت آنلاین و هر ۲ ماه یک مرتبه زیر نظر مربیان تیم‌های ملی برگزار شده است.

وی ادامه داد: اگرچه برگزاری تمرینات به صورت آنلاین با مشکلاتی نیز همراه بوده اما با توجه به انگیزه اعضای تیم و هماهنگی‌های صورت گرفته با مربیان آنها در شهرستان‌ها، خوشبختانه تاکنون نتایج خوبی به همراه داشته و شرایط نفرات حاضر نیز خوب بوده است.

سرمربی تیم ملی با اشاره به اینکه اعضای تیم ملی طی یک سال گذشته در هیچ رقابتی حضور نداشته‌اند، اظهار داشت: امسال و در اسفندماه ۲ مسابقه مهم در باکو و قطر برگزار خواهد شد که رقابت‌های قطر برای گرفتن سهمیه المپیک است و ۵ روز قبل از آن نیز مسابقات جهانی باکو برگزار می‌شود.

به گفته وی، برای آنکه اعضای تیم ملی قبل از مسابقات قطر در کوران مسابقات قرار بگیرند تصمیم داریم برای آمادگی هر چه بیشتر، نفرات برتر را به رقابت های جهانی باکو اعزام کنیم.

خیرخواه ادامه داد: مسابقات باکو و قطر به صورت تک وسیله برگزار می‌شود و هر ژیمناستیک‌کار می‌تواند در ۲ تا سه وسیله شرکت داشته باشد.

به گفته وی، هم اکنون نیز ۲۲ ژیمناستیک کار زیر نظر مربیان تیم ملی شامل حمید هاشمی، هادی خناری نژاد، مبین ابراهیمی، محمود عباسی، مقداد قلندرپور و بنده تمرینات خود را به صورت آنلاین ادامه می‌دهند.

وی یادآور شد: با هماهنگی‌های به عمل آمده، مسابقات انتخابی نیز تا ۲۵ روز آینده و با حضور داوران بین‌المللی به صورت آنلاین برگزار و نفراتی که بتوانند امتیازات لازم را کسب کنند بلافاصله به اردوی حضوری و با نفرات محدود دعوت خواهند شد.

سرمربی تیم ملی ژیمناستیک با اشاره به مسابقات آسیایی چین، اظهار داشت: این رقابت‌ها پنج ماه بعد از مسابقات قطر و به میزبانی چین و در ۶ وسیله برگزار خواهد شد و این رقابت در واقع آخرین مرحله کسب سهمیه المپیک نیز خواهد بود.

به گفته خیرخواه، اعضای حاضر در اردوی آمادگی تیم‌های ملی نیز برای حضور قوی در مسابقات چین انگیزه بالایی داشته و بسیار هم امیدوار به کسب سهمیه در این رقابت‌ها هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها