جشنواره « خش دلانه ۲» یزد در فضای مجازی آغاز شد

یزد - ایرنا - قائم مقام سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد گفت: پخش نمایش آثار برتر دومین جشنواره « خش دلانه ۲ (دل های شاد)» برای حفظ سلامتی مردم و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از شبکه های اجتماعی از امروز(پنجشنبه) آغاز شد و به مدت سه روز ادامه دارد.

مصطفی زارع زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این جشنواره هر شب از ساعت ۲۰ از صفحه رسمی سازمان با عنوان « یزد فرهنگ » در شبکه اجتماعی اینستاگرام به نشانی  yazdfarhang@  پخش می شود و شهروندان می توانند آن را دنبال کنند.
وی اظهار کرد: بر اساس جدول زمان بندی که از امروز چهارم دیماه پخش می شود به آثار میثم پورمنش، اسماعیل ملانوری و فرشته مساح اختصاص دارد.
وی تاکید کرد: جشنواره در قالب موضوع هایی همچون سلامت، بهداشت و ویروس کرونا، همدلی و مشارکت اجتماعی، آسیب های اجتماعی، امید و افزایش نشاط و ارتقا و تحکیم بنیان خانواده طراحی شده است.

وی ادامه داد: داوری بخش نمایش کوتاه طنز جشنوراه را علی جاور، رضا بحری و امیر زکی پور و داوری بخش استندآپ کمدی را مهدی زبرجدی، مهدی قانع و هادی آقابزرگی برعهده دارند.

جشنواره یاد شده در  ۲ بخش نمایش کوتاه و استندآپ کمدی برگزار می شود که مجموعا ۳۸ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

از مجموع آثار ارسالی ۱۸ مورد در قالب نمایش کوتاه و ۲۰ مورد هم استندآپ کمدی است که از این تعداد به ترتیب ۶ و هفت اثر به بخش مسابقه راه یافت.

ایجاد نشاط و شادابی و کشف استعدادهایی در زمینه استندآب کمدی و نمایش طنز از اهداف جشنواره ااست.

نخستین جشنواره خش دلانه سال ۹۸ در پارک‌های شهر یزد برگزار شد که امسال با توجه به شیوع کرونا و پیشگیری از ابتلای افراد به بیماری کووید ۱۹ با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها