۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۹
کد خبرنگار: 3104
کد خبر: 84160194
۰ نفر

برچسب‌ها

قشم پنج درجه سردتر می شود

قشم- ایرنا- رییس هواشناسی قشم گفت: از روز جمعه تا دوشنبه وزش باد شدید موسوم به باد نَعشی و پنج درجه کاهش دما در این شهرستان پیش‌بینی می‌شود.

محمد کاملی دیرستانی روز جمعه در گفتگو با ایرنا گفت: از عصر جمعه تا روز شنبه شدت باد به ۴۵ کیلومتر در ساعت  و ارتفاع موج دریا نیز به ۱۸۰ سانتیمتر می رسد.

وی افزود: دمای کنونی قشم ۲۳ درجه سانتیگراد است که تا دوشنبه به ۱۸ درجه خواهد رسید.

رییس اداره هواشناسی قشم ادامه داد: بر این اساس شناورهای سبک صیادی و گردشگری باید از تردد دریایی خودداری کنند.

وی تصریح کرد: وزش باد تا روز شنبه از سمت شمال غربی جزیره است و از روز شنبه باد تغییر جهت داده و از سمت شمال شرقی می‌وزد.

کاملی دیرستانی افزود: باد شمال شرقی بر جزیره قشم، هرمز و لارک تاثیرگذار است و این سامانه تا اواسط هفته از شهرستان خارج می شود.

وی ادامه داد: بیشیبنه سرعت این باد ۴۵ کیلومتر و بیشینه ارتفاع موج و دریا تا ۲۰۰ سانتیمتر پیش‌بینی می شود.

رییس اداره هواشناسی قشم اظهار کرد: در روزهای شنبه و یکشنبه احتمال اختلال در فعالیت اسکله‌های مسافری قشم نیز وجود دارد.

۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری در شهرستان قشم وجود دارد. اسکله‌های گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران فعالیت دارند.

همچنین این شهرستان دارای ۲ ایستگاه هواشناسی اصلی در منطقه فرودگاه و شهر قشم است و هفت ایستگاه باران سنجی نیز در سطح شهرستان فعال است.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در خلیج فارس گسترده شده است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها