اعتمادآفرینی لازمه موفقیت نظام بانکی در روستاها است

 شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: بانک‌های فعال در روستاها از جمله پست بانک به شرط اعتمادآفرینی می‌توانند به یکی از موفق‌ترین بانک‌های کشور تبدیل شوند.

اقبال عباسی روز پنجشنبه در آیین معرفی مدیر جدید پست بانک این استان افزود: ظرفیت‌های خوبی در روستاها وجود دارد و در صورتی که پست بانک بتواند با عملکرد شفاف و صحیح خود اعتماد روستاییان را جلب کند، می‌تواند علاوه‌بر اینکه در خدمت مناطق محروم باشد آینده درخشانی را برای خود هدفگذاری کند.

وی ادامه داد: پست بانک هرچه بتواند اعتماد مردم را جلب کند به همان میزان می‌تواند عملکرد بهتر و خدمات شایسته‌تری ارائه داد.

عباسی تصریح کرد: اهمیت پست بانک به این دلیل است که به مردم مناطق روستایی خدمات‌رسانی می‌کند و در حوزه خدمات الکترونیکی بانکداری فعال است.

استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر ارتقای زیرساخت‌ها و تجهیز امکانات این بانک در استان چهارحال و بختیاری، تصریح کرد: باید تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مناسبی در اختیار مدیریت استان قرارداده شود تا خدمات‌رسانی در این حوزه به نحو مطلوبی پیگیری شود.

عضو هیات مدیره پست بانک ایران نیز در این نشست اظهار داشت: این بانک تا سال 97 از بانک‌های زیان‌ده کشور بود اما پس از آن با تغییر راهبردها و توسعه فعالیت‌های خود توانست بخشی از زیان‌های انباشته را جبران کند و به سوددهی برسد.

تهمورث الیاسی بختیاری با بیان اینکه پست بانک از بانک‌های تخصصی کشور در حوزه توسعه روستایی و فناوری اطلاعات است، تصریح کرد: این موضوع موجب ارائه خدمات در حوزه فناوری اطلاعات و ICT به مردم مناطق روستایی کشور به ویژه در مناطق کمترتوسعه یافته شده است.

وی با اشاره به سهام 51 درصدی دولت از پست بانک، تصریح کرد: علاه‌بر آن پست بانک از بانک‌های فعال در بورس است و از همین‌رو از نظر شاخص‌های بانکی از بانک‌های شفاف در امور مالی به شمار می‌رود.

عضو هیات مدیره پست بانک ایران خاطر نشان کرد: این بانک 40 هزار سهامدار در بورس تهران دارد و ارزش سهام این بانک طی یک سال اخیر  18 برابر رشد داشته است.

الیاسی بختیاری افزود: پست بانک‌های موفق دنیا به ویژه در کشورهای ژاپن، آلمان، فرانسه و چین در ارائه خدمات خود از ظرفیت بخش خصوصی به نحو شایسته‌ای بهره‌گیری کرده‌اند از همین رو تلاش ما بر این است تا از ظرفیت‌های موجود بخش خصوصی در ارائه خدمات استفاده کنیم.

به گزارش ایرنا، در این آیین علیرضا شجاعی به عنوان مدیرشعب پست بانک چهارمحال و بختیاری معرفی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها