۴ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۴
کد خبرنگار: 1565
کد خبر: 84160187
۰ نفر

برچسب‌ها

پیکر مطهر هفت شهید گمنام وارد کرمان شد

کرمان - ایرنا - پیکر مطهر هفت شهید گمنام تازه تفحص شده صبح امروز از طریق فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی وارد استان کرمان شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان روز پنجشنبه در حاشیه ورود پیکر هفت شهید گمنام به استان کرمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شهدا در کرمان، زرند، رفسنجان، دهبکری بم و بخش گنبکی ریگان خاکسپاری خواهند شد.

سرهنگ پاسدار محمود مهدوی فرد افزود: با توجه به شرایط موجود و شیوع بیماری کرونا، استقبال و تشییع عمومی حذف شد و استقبال به صورت نظامی و محدود و تشییع از طریق یگان خودرویی از فرودگاه تا معراج شهدا انجام شد.

وی با اشاره به اینکه مراسم وداع با شهدا نیز ساعت ۱۸ امروز پنجشنبه در حسینیه ثارالله برگزار و قبل از ساعت آغاز منع تردد شبانه به پایان می رسد تصریح کرد: پیکر مطهر این شهدا طی روزهای شنبه تا دوشنبه هفته آینده  خاک سپاری خواهند شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان ادامه داد: ۲ شهید روز شنبه در دانشگاه آزاد اسلامی زرند، ۲ شهید روز یکشنبه در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، یک شهید صبح دوشنبه در دهبکری از توابع بم و یک شهید عصر دوشنبه در گُنبکی از توابع شهرستان ریگان تدفین می شود.

سرهنگ مهدوی فرد با اشاره به اینکه پیکر مطهر یک شهید نیز پس از حضور در تعدادی از برنامه های سالگرد شهادت شهید سلیمانی در سپاه ثارالله تدفین خواهد شد، افزود: این شهدا در زمان شهادت ۱۶ تا ۲۵ ساله و مربوط به عملیات های مختلف از جمله محرم، والفجر هشت، کربلای ۶ و تک دشمن هستند.

وی یادآور شد: تاکنون در مجموع ۲۷۵ شهید گمنام در ۱۰۰ نقطه استان کرمان دفن شده اند که با تدفین پیکرهای مطهر شهدای تازه تفحص شده تعداد این مکان ها به به ۱۰۵ مکان و تعداد شهدا به ۲۸۲ شهید گمنام افزایش می یابد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان با اشاره به این مطلب که اولویت تدفین پیکرهای مطهر شهدا به ترتیب در نقاط شهری، بخش ها، دانشگاه، مجموعه های نظامی و سپس روستاها در نظر گرفته شده است، ادامه داد: هم اکنون ۱۴۷ درخواست از نقاط مختلف برای تشییع و تدفین شهدای گمنام در نوبت است که از این تعداد ۱۶ درخواست جدید در کمیته مربوطه مطرح شده است.

سرهنگ مهدوی فرد تصریح کرد: تاکنون ۳۹ یادمان شهدای گمنام احداث شده و فضاسازی و فضای سبز اطراف آنها در حال انجام است و احتمالا تا پایان سال بیش از هشت یادمان دیگر نیز احداث خواهد شد.

وی با اشاره به این مطلب که استقبال از شهدای گمنام به صورت محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی در فضای کرونایی برگزار می شود، گفت: چنانچه برنامه های مربوطه به خوبی و بدون مشکل انجام شود، تا پایان سال جاری، یک بار دیگر نیز میزبان تعدادی دیگر از شهدای گمنام در استان کرمان خواهیم بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها