تردد در محور اشنویه - ارومیه فقط با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است

مهاباد- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اشنویه گفت: به دلیل بارش برف و کولاک، تردد در محور اشنویه - ارومیه تنها با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است و رانندگان بدون لحاظ تدابیر ایمنی وارد این مسیر نشوند.

هاوری مدرس روز پنجشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۶ دستگاه خودرو با ۲۵ نفر سرنشین به دلیل کولاک شدید، برف و یخبندان و بیشتر به علت نداشتن زنجیرچرخ در این مسیر از ادامه حرکت بازمانده بودند که با کمک و حضور به موقع نیروهای راهداری نجات یافتند.

وی اضافه کرد: از صبح امروز تاکنون گردنه‌های محور اشنویه - ارومیه ۶ بار نمک‌پاشی شده ولی همچنان کولاک ادامه دارد.

رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اشنویه افزود: متاسفانه برخی از رانندگان نیز با وجود داشتن زنجیرچرخ، اقدام به بستن آن در مسیر نمی‌کنند که این موضوع نه تنها برای خودشان بلکه برای دیگر خودروها نیز مشکل ایجاد کرده و علاوه بر گرفتار شدن در برف موجب ایجاد ترافیک در جاده‌ها نیز می‌شود.

مدرس افزود: رانندگانی که قصد تردد در این محورها را دارند ضمن احتیاط و کاهش سرعت از چراغ‌های مه‌شکن استفاده کرده و با توجه به کاهش دید افقی، برودت و کاهش دما در این گردنه‌ و سایر جاده‌های کوهستانی نسبت به بررسی عملکرد مناسب سیستم روشنایی، بخاری و سیستم ترمز خودرو خود اطمینان یابند و سپس اقدام به مسافرت کنند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون ماموران راهداری این شهرستان در همه جاده‌های اصلی حضور دارند و در حال برف‌روبی و نمک‌پاشی محور هستند.

وی گفت: در قالب طرح زمستانی برای پاکسازی محورهای مواصلاتی در راهدارخانه‌های این شهرستان ۱۷ دستگاه سبک و سنگین برف‌روب مستقر شده است و ۱۸ مامور راهداری نیز در ۲ راهدارخانه این شهرستان  به صورت شبانه‌روزی آماده خدمات‌رسانی به مردم در قالب طرح زمستانی راهداری هستند.

رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اشنویه افزود: برای رفع یخبندان محورهای مواصلاتی و ارتباطی شهری و روستایی و شن‌پاشی این محورها نیز، هزار و ۵۰۰ تن شن و ماسه و ۵۰۰ تن نمک در انبارهای اداره راهداری و حمل و نقل این شهرستان انباشته شده است.

طبق اعلام اداره هواشناسی سامانه بارشی از دیروز وارد منطقه شده‌است و تا روز جمعه به فعالیت خود به صورت بارش برف و باران ادامه می‌دهد.

شهرستان مرزی اشنویه در یک منطقه سردسیر و کوهستانی واقع شده و دارای ۸۲ کیلومتر راه اصلی و ۱۸۰ کیلومتر راه فرعی و ۲ راهدارخانه مرکزی و آغبلاغ است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها