امکان ثبت نام غیرحضوری سهامداران عدالت در سامانه سجام فراهم است

یزد - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با تاکید انجام غیرحضوری دریافت خدمات در شرایط شیوه ویروس کرونا گفت: امکان ثبت نام غیرحضوری و احراز هویت سامانه سجام برای سهامداران غیرمستقیم عدالت در دفاتر پیشخوان دولت استان فراهم است.

به گزارش ایرنا، علی نمازی در نشستی در خصوص سهام عدالت افزود: همچنین احراز هویت اکثر سهامداران به صورت غیرحضوری و الکترونیکی فراهم است؛ اما برای احراز هویت سهامداران زیر 18 سال، ولی یا قیم آنها باید پس از ثبت نام  غیرحضوری آنها در سامانه سجام و اخذ کد پیگیری، به مراکز احراز هویت حضوری نظیر دفاتر پیشخوان دولت، کارگزاری های بازار سرمایه و شعب منتخب سیستم بانکی مراجعه کنند.

وی اظهار داشت: با توجه به ترافیک جمعیت در دفاتر پیشخوان به دلیل ثبت نام بورس و سجام، از مردم می‌خواهیم به صورت غیرحضوری و از طریق تلفن همراه و سایر امکانات الکترونیکی در دسترس در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت خود را انجام دهند.

نمازی ادامه داد: با موافقت ستاد کرونای استان یزد، دفاتر پیشخوان و ای سی تی روستایی از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۲۰:۳۰ صرفا با نوبت دهی آنلاین برای احراز هویت سجام می‌پردازند.

وی با بیان اینکه سهامداران برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت نام در سامانه سجام می‌توانند از طریق شماره تلفن ۱۵۶۹ سازمان بورس اقدام کنند، اظهار داشت: همچنین فرآیند 13 مرحله ای ثبت‌نام و احراز هویت دارندگان غیرمستقیم سهام در سامانه سجام وجود دارد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد نیز درباره احراز هویت روستاییان گفته است: دفاتر ای سی تی روستایی در حال ارائه خدمت به روستاییان هستند و دفاتر پیشخوان نیز این امکان را فراهم کرده تا احراز هویت در این دفاتر انجام گیرد.

محمدرضا پاکدل با بیان نصب نرخ خدمات دفاتر پیشخوان و ای سی تی  روستایی از شهروندان خواست در صورت مشاهده عدم رعایت نرخ مصوب با شماره ۱۹۵ تماس گرفته و شکایت خود را ارائه دهند.

وی تأکید کرد: سامانه nobat.epishkhan.ir و اپلیکیشن مربوطه برای این نوبت آنلاین در اختیار مردم  است تا برای نوبت گرفتن در دفاتر خدمات پیشخوان تجمع نکنند.

۶۲۰ هزار نفر در استان یزد دارای سهام عدالت هستند که در طرح آزادسازی، ۳۰ درصد روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند و مدیریت سهام عدالت ۷۰ درصد بقیه به شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان یزد محول شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها