بانک‌ها در اجرای ضمانت نامه‌های بانکی با دقت عمل کنند

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: بانک‌های عامل در راستای اجرای ضمانت نامه‌های بانکی باید دقت لازم را به عمل آورده و قبل از آن نیز با استانداری هماهنگی‌های لازم را انجام دهند.

هدایت‌الله جمالی‌پور روز پنجشنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که در خصوص مشکلات اتحادیه تعاونی روستایی استان برگزار شد، تصریح کرد: همه مشکلات در حوزه بدهکاران بانکی در سایه تعامل و گفت و گو و تصمیمات منطقی حل و فصل می‌شود و نباید خدای ناکرده تصمیمی گرفته شود که بعدها نتوانیم آن را اجرایی کنیم.

وی اضافه کرد: اگر تصمیمی در جلساتی مانند کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گرفته می‌شود، قابلیت اجرایی داشته و باید سر موقع اجرا شود و در غیر این صورت هر وثیقه و ملکی که از سوی دریافت کننده تسهیلات در رهن بود، بلوکه خواهد شد.

هاشم رحمانی، مدیر تعاون روستایی استان قزوین نیز در این جلسه اظهار داشت: اتحادیه تعاونی روستایی تاکستان از ۱۳ عضو حقوقی و ۱۷ هزار عضو حقیقی تشکیل شده که در حوزه خرید و فروش محصولات مازاد کشاورزی و توزیع نهاده‌های کشاورزی فعالیت داشته که در سال ۹۳ به منظور حمایت از باغداران منطقه اقدام به خرید ۱۶ هزار و ۲۸۹ تن کشمش کرد که با توجه به رکود جهانی این محصول، موفق به فروش آن با قیمت بالاتر نشد تا بتواند مطالبات باغداران را پرداخت کند.

وی ادامه داد:  این اتحادیه در نهایت مجبور به اخذ تسهیلات به میزان ۷۰ میلیارد ریال از بانک توسعه تعاون شد که ضمانت تسهیلات یاد شده، ملک این اتحادیه به میزان ۱۰ هزار متر مربع بود که توسط صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون اخذ شد.

وی اضافه کرد: متاسفانه به دلیل عدم پرداخت و تسویه حساب با صندوق و به منظور وصول مطالبات، اجراییه صادر و آگهی مزایده نیز در آبان ماه سال جاری صادر شده است.

در ادامه این جلسه، از سوی استاندار قزوین مهلت ۴ ماهه‌ای به اتحادیه تعاونی روستایی تاکستان مبنی بر واریز مابقی بدهی به حساب بانک توسعه تعاون داده شد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها