طرح غربالگری زندانیان در قزلحصار با حضور ۱۰۰ قاضی بررسی شد

تهران- ایرنا- دادستان تهران و مدیرکل زندانهای استان تهران و یکصد نفر از قضات محاکم و شعبات مختلف با هدف پایش و غربالگری زندانیان در ندامتگاه قزلحصار حضور یافتند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از اداره کل زندان های استان تهران، علی القاصی مهر در جلسه پایش ندامتگاه قزلحصار گفت: ما قضات در مقابل تک تک زندانیان مسوولیت شرعی داریم و با دستوالعمل ها و تاسیسات جدید حقوقی در  قانون مجازات اسلامی که توسط قوه قضاییه ابلاغ شد، آزادی عمل بیشتری وجود دارد.
وی خطاب به قضات ادامه داد: از تمام راهکارها و ارفاقات قانونی استفاده کنید تا هیچ زندانی مستحق کمک در زندان نماند، بسیاری از این افراد تحت شرایط نامساعد خانوادگی، اقتصادی یا اجتماعی دست به ارتکاب جرم زده اند.
علی القاصی مهر تصریح کرد: قضات با توفیق خداوند در جایگاهی قرار گرفته‌اند که می توانند گره گشای مشکل یک شخص نیازمند و درمانده باشند.
دادستان تهران افزود: امروز با دستوالعمل ها و تاسیسات جدید حقوقی در قانون مجازات اسلامی و با راهکارهای جدید تخفیفی قوانین کاهش مجازات که توسط قوه قضاییه ابلاغ شده، آزادی عمل بیشتری وجود دارد.
القاصی مهر اضافه کرد: حضور قضات در زندان ها باید موثر و هدفمند باشد تا زندانی که دست نیازش به درگاه خدا و چشمش به قلم شماست، امروز گره از مشکلش باز شود و وقتی این ندامتگاه را ترک می کنید وجدانتان آسوده و دل خانواده‌های زیادی را با آزادی زندانیان شاد کنید.
براساس این گزارش، سید حشمت الله حیات الغیب مدیرکل زندان های استان تهران گفت: ندامتگاه قزلحصار، مختص نگهداری زندانیان موادمخدر و نیز اتباع بیگانه است که اغلب این اتباع را افاغنه تشکیل می‌دهند و فقط ١٠ نفر زندانی از کشورهای دیگر حضور دارند.
حیات الغیب افزود: براساس تلاش های انجام شده، ١١ درصد آمار زندانیان این ندامتگاه کاهش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: زندان بخش مهمی از جامعه است و سعی شده افرادی که در این جامعه خاص زندگی می کنند، طی فرایند ها و برنامه‌های روانشناسانه‌ مدون، با روح و جسمی سالم به جامعه اصلی بازگردند.
بنابراین گزارش، بعد از این نشست، قضات شعبات مختلف در اندرزگاه‌های قزلحصار حضور یافتند و در این بازدید نسبت به بررسی و پایش تمام پرونده‌های قضایی و گفت گو با مددجویان اقدام شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha