ایران بیش از ۶۰ سهمیه المپیک را کسب می‌کند

گرگان - ایرنا - نایب رییس کمیته ملی المپیک پیش بینی کرد که در نتیجه برنامه‌ریزی‌ صورت گرفته ورزشکاران ایران بتوانند در مجموع بیش از ۶۰ سهمیه ورودی المپیک توکیو را کسب کنند.

فضل‌الله باقرزاده روز پنجشنبه پس از مجمع عمومی هیات شمشربازی گلستان اظهار داشت: ممکن است بر اثر شیوع ویروس کرونا که بسیاری از رقابت‌های ورزشی را تعطیل کرده است شرایط دیگری (کسب سهمیه) حادث شود.

وی اظهار کرد: ورزشکاران ایران در رشته‌های کشتی، وزنه‌برداری، تکواندو، دو و میدانی، تیراندازی، شمشیربازی و کاراته شانس بیشتری برای کسب مدال المپیک دارند.

نایب رییس کمیته ملی المپیک در خصوص اصل برگزاری رقابت‌های المپیک توکیو گفت: مطابق آخرین اظهارات توماس ماخ رییس کمیته جهانی المپیک این رقابت‌ها سال ۲۰۲۱ در هر شرایطی و صد در صد برگزار خواهد شد.

وی با بیان این که کسب مدال بستگی به شرایط همه جانبه ورزشکار از لحاظ روحی، فکری، عاطفی و به ویژه آمادگی بدنی‌ دارد، در خصوص حمایت از ورزشکارانی که سهمیه المپیک را کسب کرده یا در تلاش برای کسب آن هستند، اظهار داشت: کمیته ملی المپیک در کنار بودجه اختصاصی برای هر فدراسیون، اعتبار جداگانه در اختیار سرپرست کاروان اعزامی ایرانی قرار خواهد داد که ۵۰ میلیارد ریال آن در ردیف بودجه امسال دیده شده است.

وی اضافه کرد: کمیته ملی و ستاد عالی بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ برای ورزشکارانی که موفق به کسب سهمیه ورودی شوند حقوق در نظر گرفته تا مشکلی اقتصادی و معیشتی در هنگام شرکت در اردوها نداشته باشند.

باقرزاده که ریاست فدراسیون شمشیربازی را نیز برعهده دارد، همچنین گفت: تاکنون هفت کشور به همراه ایران جواز حضور در المپیک را دریافت کرده اند؛ شمشیربازی می‌تواند پنجمین رشته‌ای باشد که تعداد مدال‌های کاروان ایران را افزایش دهد.

وی به منظور شرکت در انتخابات مجمع هیات شمشیربازی گلستان به همراه دبیر، نایب رییس و مشاور فدراسیون و رییس هیات شمشیربازی مازندران و یکی از مربیان استعدادیاب مازندران به گرگان سفر کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها