امیر سیاری: توان بازدارندگی ایران به جهانیان ثابت شده است

اهواز- ایرنا - معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی گفت: برکت خون شهدا ضمن حفظ تمامیت ارضی مرزهای کشور، توان بازدارندگی ما را نیز افزایش داده و مرزهای ایران نیز راهی برای نفوذ دشمنان ندارد. ضض

به گزارش ایرنا امیر دریادار حبیب الله سیاری روز پنجشنبه در کنگره بین المللی شهدای مدافع حرم خوزستان در اهواز اظهار داشت: اکنون در آستانه سالگرد شهادت دلاور مرد این مرز و بوم شهید سپهبد سردار سلیمانی و چهلمین روز شهادت شهید محسن فخری زاده هستیم و جا دارد یاد و خاطره این شهدای والا مقام و شهدای مدافع حرم را گرامی بداریم.

وی یادآور شد: امام خمینی (ره) فرمودند زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست و با برگزاری چنین جلساتی می توانیم ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهدا ، نسبت به آرمان های امام (ره) و رهبر معظم انقلاب نیز ادای دین کنیم.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب همچنین در فرمایشات دیگر خود بارها اشاره داشتند که آنچه در حال حاضر داریم به برکت خون شهدا است؛ همان چیزهای که دشمن سال ها است قصد گرفتن آن را دارد.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ادامه داد: ۲۲ بهمن ۵۷ روز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، دشمن را با تمام ثروت هایی که داشت از کشور اخراج کرد اما دشمن از همان ابتدای انقلاب به دنبال بازگشت به منطقه بوده و هست .

وی تصریح کرد: دشمن به دنبال حفظ منافع نامشروع خود در منطقه بوده که اولین اقدامش شکست و جلوگیری از رشد انقلاب بود که به برکت خون شهدا ناکام ماند.

امیر دریادار سیاری گفت: تاکنون بیش از ۱۷ هزار شهید ترور تقدیم انقلاب کرده ایم که شامل مسئولان نظامی، دولتی و مردم بی گناه و بی دفاع بودند اما حضور شهدا در عرصه های نبرد شکست دیگری را برای دشمن رقم زد.

وی اظهار داشت: قدم بعدی دشمن درگیر کردن انقلاب با جنگ بود و به دنبال فردی بودند تا برای آرمان های خود با ایران وارد جنگ شود که رژیم بعث بهترین گزینه بود.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی گفت: همچنین اختلافات قومی و مذهبی توسط عناصر ضدانقلاب از دیگر ابزارهای شکست و تضعیف انقلاب بود اما حضور ملت شریف ایران و رشادت های شهدا توطئه های دشمن را خنثی کرد.

وی گفت: امروز جایگاه ایران در نظام جهانی ویژه است و این پیروزی ها با تزریق خون بیش از ۲۰۰ هزار شهید و رشادت های ۴۰۰ هزار جانباز رقم خورده است.

امیر دریادار سیاری گفت: توطئه های دشمن با پایان یافتن جنگ تاکنون نیز ادامه داشته و تحریم ها روز به روز تشدید و پایگاه‌های دشمن در منطقه تقویت شد اما ذره ای از اقتدار ایران اسلامی در جهان داشته نشد.

وی ادامه داد: فتنه های سال های ۷۸ ، ۸۸ و ۹۸ نیز از دیگر توطئه های دشمن برای ضربه زدن به انقلاب بود که به برکت خون شهدا و حضور پرشور جوانان در صحنه،این نیز خنثی شد.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری گفت: امروز جایگاه علمی ایران نیز بالاتر رفته و جایگاه نظام در نظام بین المللی حفظ شده و هیچ تصمیمی در منطقه بدون نظرات ایران اعمال نمی شود.

وی بیان کرد: مدافعان حرم همگی داوطلبانه به نبرد با دشمن تکفیری اعزام شدند و هیچکس بر مبنای فراخوان و یا جو حاکم بر جامعه اعلام آمادگی نکرد اما ترک تعلقات دنیا و بصیرت از ویژگی های بزرگ این شهدا بود که آن ها را به صحنه نبرد کشاند.

امیر دریادار سیاری گفت: اگر مقابل دشمن به میدان نمی رفتیم و آن ها را شناسایی نمی کردیم، باید در داخل مقابل دشمن قرار می گرفتیم که تبعات بسیار سنگینی برای ما داشت.

کنگره بین المللی مدافعان حرم استان خوزستان روز پنجشنبه با حضور جمعی از فرماندهان لشکری ، مسئولان استان و خانواده شهدا در بهشت شهدای اهواز برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها