رانندگان ۹۰۰ دستگاه خودرو از جاده‌های خراسان ‌رضوی برگردانده شدند

مشهد- ایرنا- سرپرست پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان ‌رضوی افزود: رانندگان ۹۰۹ دستگاه خودرو با پلاک غیربومی طی ۲۴ ساعت گذشته از جاده‌های این استان برگردانده شدند.

سرهنگ حسین میش‌مست روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رانندگان این تعداد خودرو در جریان اجرای طرح منع ورود خودروها با پلاک غیربومی به شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی از جاده‌های استان برگردانده شدند.
وی اضافه کرد: همچنین طی این مدت رانندگان ۴۶۷ دستگاه خودروی متخلف در این طرح جریمه پنج میلیون ریالی شده‌اند و رانندگان هزار و ۸۰ دستگاه خودرو نیز تذکر گرفتند.
 سرپرست پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان ‌رضوی گفت: با اجرای طرح محدودیت کرونایی، ترافیک در جاده‌های این استان روان و سبک شده‌ است.
اجرای طرح منع ورود خودروهای غیربومی به شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی از نظر شیوع کرونا و ممنوعیت رفت و آمد درون شهری از ساعت ۲۱ تا چهار بامداد روز بعد، همزمان با محدودیتهای سراسری از اول آذر ماه در مشهد و دیگر شهرهای استان خراسان رضوی آغاز شده ‌است.
استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی با گستره‌ای معادل هفت درصد مساحت کشور، ۲۰ هزار و ۵۷۵ کیلومتر جاده دارد که ۶ هزار و ۴۲۳ کیلومتر آن بین‌شهری و ۱۴ هزار و ۱۵۲ کیلومتر آن راه روستایی است.

بر طبق آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکیبا فوت ۱۵۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به بیماری کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۴ هزار و ۳۰۸ تن درسید.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها