همراه داشتن زنجیرچرخ در گردنه‌های زنجان الزامی است

زنجان - ایرنا - جانشین رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: با توجه بارش برف و احتمال وقوع کولاک، همراه داشتن زنجیرچرخ برای تردد در گردنه‌های این استان، الزامی است.

سرهنگ مهدی میناخانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: جاده‌های ارتباطی زنجان به دلیل بارش برف لغزنده است و شب گذشته تا صبح امروز نیز تردد در گردنه های خانچای و تهم - چورزق در شهرستان طارم با زنجیر چرخ امکانپذیر بود. 

وی اظهار داشت: با توجه به آغاز مجدد بارش برف از بعدازظهر امروز از رانندگان خودروها درخواست می‌شود برای تردد در مسیرهای کوهستانی و برفگیر به ویژه گردنه های این استان زنجیرچرخ به همراه داشته باشند که در غیر این صورت از سوی پلیس راه مورد اعمال قانون قرار خواهند گرفت.

میناخانی افزود: در حال حاضر همراه نداشتن زنجیر چرخ، مبلغ ۳۱ هزار و ۲۰۰ تومان است و اگر راننده ای در این خصوص به توصیه ها و هشدارها توجه نکند یقین بداند که برابر با قانون و بدون هیچ اغماضی با آنان برخورد خواهد شد.

وی یادآور شد: حوالی ساعت ۸:۳۰ صبح امروز /پنجشنبه چهارم دی ماه/ یک فقره تصادف منجر به فوت در کیلومتر ۴۵ مسیر ارتباطی زنجان - بیجار به علت حرکت با سرعت غیرمطمئنه در جاده لغزنده اتفاق افتاد.

میناخانی افزود: در این حادثه رانندگی که بین یک دستگاه کامیون کشنده و سواری پژو ۴۰۵ اتفاق افتاد سرنشین زن داخل خودروی سواری به دلیل شدت صدمات و جراحات وارده جان باخت و راننده آن نیز مصدوم و به منظور مدوا به بیمارستان منتقل شد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها