خاطره رزمندگان بافق پس از جمع آوری چاپ و منتشر می شود

یزد - ایرنا- مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد گفت: در شهرستان بافق رزمندگانی با خاطره های زیاد از هشت سال جنگ تحمیلی زندگی می کنند ،باید اطلاعات آن‌ها از حضور در جبهه ها و مشارکت در عملیات های مختلف جمع آوری و به صورت کتاب چاپ و منتشر شود.

سرهنگ پاسدار منصور زارع روز پنجشنبه در نشست با حضور فرماندار و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بافق افزود: هدف از جمع آوری خاطره رزمندگان و چاپ کتاب ، آشنایی بیشتر با  رشادت و دلاورمردی آن‌ها و گرامیداشت یاد و نام شهدا در دوران دفاع مقدس است.

وی اظهار کرد: همچنین گردآوری ، چاپ و نشر خاطره رزمندگان اسلام،در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و انتقال فداکاری بزرگمردان میدان ‌های خون ، حماسه و شرف به نسل جدید است.

این مسوول فرهنگی استان یزد شناسایی رزمندگان دوران دفاع مقدس در بافق را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: رزمندگان، گنجینه های دفاع مقدس هستند و باید از آن‌ها به شایستگی تجلیل شود.

وی به مکان یابی مناسب برای راه اندازی گنجینه دفاع مقدس در بافق اشاره کرد و افزود: راه اندازی این گنجینه باعث ترویج فرهنگ دفاع مقدس و تقویت روحیه انقلابی در جامعه می شود.

زارع با اشاره به اینکه « دانش نامه دفاع مقدس»  یک مرجع قابل استناد است، تصریح کرد: یزد به عنوان استان نمونه در کشور تدوین این دایره المعارف را که اطلاعات جامع در حوزه شهدا ، اشخاص، منطقه جغرافیایی و از این قبیل مسایل را شامل می شود، آغاز کرده  که دلیل این مهم، حمایت استاندار ( محمدعلی طالبی) یزد از تهیه و تدوین این دانش‌نامه است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یزد همچنین به تکمیل ساختمان یادمان‌ شهدای گمنام بافق اشاره کرد و یادآور شد: این بنا یکی از بی نظیرترین یادمان های شهدا در کشور است که نشان همدلی و تعامل مسوولان این شهرستان دارد.

فرماندار بافق هم در این نشست، مهم ترین وظیفه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس را حفظ پیوند مردم با شهدا عنوان کرد و گفت: مردم در خصوص ایثار و شهادت توجه ویژه‌ای به شهدا دارند.

سید مهدی طلایی مقدم تصریح کرد: حتی نسل امروز به خوبی از شهدا یاد می‌کند و این نشان از اعتقاد مردم به شان و مقام شهید و شهادت است.

وی یکی از نقاط قوت نظام را پیوند ناگسستنی مردم با شهدا ذکر کرد و افزود: مسوولان با وفاق، همدلی و تعامل، نباید اجازه دهند که موضوع جهاد و شهادت مورد غفلت قرار بگیرد.

همچنین سرهنگ دوم پاسدار محسن نصیری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بافق در این نشست، بافق را یکی از شهرهای پیشرو و پیشگام در حوزه دفاع مقدس نام برد و گفت: این شهرستان با چهار هزار و ۱۸۰ نفر رزمنده بیشترین تعداد ایثارگر و رزمنده را در میان ۱۰ شهرستان به غیر از مرکز استان دارد.

پس از تبادل نظر در خصوص تکمیل ساختمان یادمان شهدای گمنام شهرستان و تجلیل از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و احداث باغ موزه دفاع مقدس، فرماندار بافق قول پیگیری و مساعدت داد.

شهرستان بافق ۲۵۶ شهید، ۸۰ آزاده و ۴۴۰ جانباز در دفاع مقدس تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کرد و پیکر مطهر ۱۶ شهید گمنام در این شهرستان به خاک سپرده شد.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شرق شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها