واحدهای آلاینده در برخوار اخطار گرفتند
عکس تزئینی است

اصفهان-ایرنا- همزمان با پایداری هوا و تشدید پایش میدانی, ۳۵ واحد صنعتی در شهرستان برخوار در ۴۸ ساعت گذشته مورد پایش و پنج واحد آلاینده اخطار زیست محیطی گرفتند.

در روزهای اخیر و در پی پایداری هوا و برودت، هوای اغلب نقاط کلانشهر و شماری از شهرستان‌های تابعه این خطه در وضعیت قرمز زیست محیطی و ناسالم قرار گرفته است.

محمد ولید مغربی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان برخوار روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: همزمان با پایداری هوا و تشدید پایش‌های میدانی، علاوه بر پایش میدانی  به ۲۵ واحد نیز تذکر شفاهی داده شد.

وی افزود: با توجه به پدیده وارونگی دما در ماه‌های سرد سال و افزایش تعداد روزهای آلاینده در چارچوب تشدید پایش های میدانی اجرای قانون هوای پاک در مصوبات جلسه اخیر استانی آلودگی هوا طرح تشدید پایش واحدهای صنعتی، خدماتی و کشاورزی در دستور کار اداره این شهرستان قرار دارد.

وی افزود: این واحدهای صنعتی اخطار زیست محیطی گرفتند و درصورتی که برای برطرف شدن آلایندگی خود اقدام نکنند به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

بر اساس استانداردهای محیط زیست، صاحبان واحدهای صنعتی و خدماتی موظف به رعایت و کاهش آلایندگی واحدهای خود هستند در غیراین صورت، واحد آنها تا رفع کامل آلایندگی پلمب می‌شود.

طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی، هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی و موجب آلودگی محیط زیست شناخته شود، ممنوع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها