سهم شهرداری‌ها در توسعه ورزش اسکیت چهارمحال و بختیاری افزایش می‌یابد

شهرکرد- ایرنا-رییس هیات اسکیت چهارمحال و بختیاری گفت: ساخت سه پیست اسکیت با مشارکت شهرداری‌های استان در حال انجام است که با بهره‌برداری از آن‌ها، توسعه همگانی رشته ورزشی اسکیت در شهرهای سامان، بن و گهرو محقق می‌شود.

وحید ضیایی روز پنج‌شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود:با هماهنگی‌های انجام‌شده مراحل ساخت پیست‌های اسکیت در شهرهای سامان، بن و گهرو با مشارکت شهرداری‌ها آغاز شده است و برای توسعه این ورزش در شهرهای دیگر نیز پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه ساخت نخستین پیست اسکیت استاندارد چهارمحال و بختیاری به وسعت هشت هزار مترمربع در شهر سامان در مرحله آماده‌سازی قرار دارد، تصریح کرد: عملیات خاک‌برداری و هموار کردن زمین به پایان رسیده است و برای تکمیل و بهره‌برداری از این زمین ورزشی افزون بر ۳۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
رییس هیات اسکیت چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در صورت تأمین اعتبار مورد نیاز، نخستین پیست اسکیت استان به‌ صورت یک مجموعه فرهنگی ورزشی تا یک سال آینده آماده بهره‌برداری خواهد شد.
ضیایی به آماده‌سازی زمین ورزشی در حاشیه گرداب بن برای ساخت پیست اسکیت اشاره کرد و گفت: شهرداری این شهر مراحل ساخت این پیست را آغاز کرده است.
وی با بیان اینکه شهرداری شهر گهرو نیز برای ساخت پیست اسکیت در این شهر پیش‌قدم شده است، یادآور شد: مراحل زیرسازی این پیست در زمینی به مساحت ۹۰۰ مترمربع به پایان رسیده است و بنا به پیشنهاد کارشناسان ورزشی در صورت افزایش وسعت زمین مورد نظر و تبدیل آن به زمین ورزشی چندمنظوره، مراحل آسفالت و حصار کشی در آینده‌ای نزدیک انجام می‌شود.
ضیایی درباره توسعه ورزش اسکیت در شهر بروجن به‌ عنوان قطب اصلی این ورزش در چهارمحال و بختیاری نیز گفت:زمین مورد نیاز برای ساخت پیست در این شهر پیش‌بینی‌شده است که در هفته‌های آینده و در نشستی که با مسئولان شهرداری بروجن برگزار خواهد شد، درباره سرعت بخشی به روند ساخت این پیست، تصمیمات و اقدامات مؤثری اتخاذ می‌شود.
رییس هیات اسکیت چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در شهرکرد زمین اختصاصی برای ورزش اسکیت وجود ندارد، یادآور شد: پیست‌های اسکیت قابلیت بهره‌برداری به‌صورت چندمنظوره را دارا هستند و همزمان می‌توان ورزش‌هایی چون فوتبال و بسکتبال خیابانی، بدمینتون و دوومیدانی را در این زمین‌ها اجرا کرد، ازاین‌رو در پیگیری‌های هیات اسکیت برای اختصاص زمین همواره این موضوع مطرح‌شده است و امید می‌رود با تعامل شهرداری، شورای شهر و متولیان ورزش استان، روند اختصاص زمین برای ساخت پیست اسکی در شهرکرد هم تسهیل شود.
ضیایی در ادامه به فعالیت هفت باشگاه ورزش اسکیت در استان اشاره کرد و گفت:بر اساس سند راهبردی هیات تا سال ۱۴۰۲، توسعه این ورزش در ابعاد همگانی و قهرمانی در ۲۱ شاخص به‌صورت مستمر دنبال خواهد شد که افزایش تعداد باشگاه‌های ورزشی و راه‌اندازی تمامی رشته‌های زیر مجموعه اسکیت نیز از چشم‌اندازهای تدوین شده در این سند به شمار می‌رود.
ضیایی یادآور شد: به دلیل نبود پیست اسکیت استاندارد در استان، تمرینات تیم‌های اعزامی به رقابت‌های کشوری در سال‌های گذشته در استان اصفهان انجام شد که با توجه به مسافت و خطرات احتمالی همواره شاهد نگرانی خانواده‌ها در این مورد بودیم.
وی افزود: هم‌اکنون تعداد از مربیان و ورزشکاران رشته اسکیت در استان برای انجام تمرینات خود از حیاط مدارس استفاده می‌کنند که پرداخت اجاره‌بها و بیمه زمین مورداستفاده در مدارس، هزینه‌هایی را بر فعالان این رشته تحمیل می‌کند و با تغییر شرایط آب‌وهوا و بارش برف، این‌گونه فعالیت‌های ورزشی هم تعطیل می‌شود.
رییس هیات اسکیت چهارمحال و بختیاری بر مشارکت هر چه بیشتر شهرداری‌های استان برای احداث پیست‌های اسکیت تاکید کرد و گفت: این رشته ورزشی در مجموعه ورزش‌های خیابانی نیز دیده‌شده است که توجه و همراهی سازمان‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری‌ها به توسعه این رشته ورزشی کمک بسیاری خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، در سال گذشته و پیش از شیوع ویروس کرونا نزدیک به ۷۰۰ ورزشکار در استان چهارمحال و بختیاری در رشته اسکیت فعالیت می‌کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha