شکارچیان غیرمجاز خلیج گرگان دستگیر شدند

گرگان - ایرنا - سه شکارچی متخلف که با استفاده از سلاح شکاری مبادرت به کشتار ۹ قطعه مرغابی وحشی سرسبز در نوار ساحلی خلیج گرگان کرده بودند توسط محیط‌بانان گلستان دستگیر شدند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن روز پنجشنبه با تایید این خبر به ایرنا گفت: این افراد با همراه داشتن بیش از ۲۰۰ قطعه فشنگ ساچمه ای و  ادوات فشار در حال کشتار جانوران وحشی بودند که در دام مامورین افتادند .

 علی بیانی اظهار داشت: متخلفان علاوه بر تحمل مجازات قانونی حبس یا جزای نقدی مندرج در قوانین شکار و صید باید در ازای هر قطعه مرغابی، یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال جریمه نقدی برای جبران ضرر و زیان وارده به محیط زیست پرداخت کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه گلستان در مسیر مهاجرت پرندگان قرار دارد و تالاب‌های استان محل زمستان‌گذرانی پرندگان مهاجر است، برخی متخلفان مبادرت به شکار غیرمجاز پرندگان مهاجر می کنند.

بر اساس قانون، شکار پرندگان و وحوش جرم محسوب شده و مستوجب مجازات مندرج در قانون شکار و صید است.

زیستگاه‌های آبی بندرترکمن در کرانه شرقی خزر با اکوسیستم منحصر به‌فرد طیف گسترده‌ای از گونه‌های مختلف پرندگان بومی و مهاجر همچون مرغابی، غاز، قو، پلیکان، باکلان، پرستوی دریایی، سلیم، کاکایی، چنگر، اگرت، خوتکا، گیلان شاه و تلیله را در خود جای داده است.

استان گلستان از جمله تنفس گاه‌های متنوع برای گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری ایران بوده و با اقلیم متنوع بصورت یکجا کوه، دریا، جنگل، کوهستان، دشت و بیابان را در خود جای داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها