رییس فدراسیون شمشیربازی: بعد از المپیک؛ کناره گیری خواهم کرد

گرگان - ایرنا - رییس فدراسیون شمشیربازی با ابراز امیدواری اینکه ایران در این رشته ورزشی از المپیک توکیو مدال آوری خواهد داشت؛ گفت: به علت برخی مشکلات و خستگی‌ در مسیر احیای این رشته ورزشی؛ بعد از رقابت‌های المپیک خداحافظی خواهم کرد.

فضل‌الله باقرزاده امروز پنجشنبه در مجمع هیات شمشیربازی گلستان در گرگان اظهار داشت: اگر در رقابت‌های المپیک توکیو نتوانیم مدالی کسب کنیم برای المپیک ۲۰۲۴ تلاش خواهیم کرد و ورزشکاران ما می توانند صاحب مدال‌های رنگارنگ شوند.

وی از تلاش خود در مسیر احیای ساختاری و فکری این رشته ورزشی سخن گفت و اضافه کرد: بعد از انقلاب اسلامی عده‌ای با بدبینی و اینکه شمشیربازی رشته ورزشی غربی است به مدت ۱۵ سال زیرساخت‌های آن را بطور اساسی نابود کردند.

وی بیان داشت: بدبینی این افراد در حالی ساختار شمشیربازی ایران را از بین برد که کشورمان به علت داشتن رزم‌آوران، سوارکاران، تیراندازان و شمشیر زنان برجسته ۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح قدرت بلامنازع جهان بود و در تاریخ اسلام نیز افرادی چون حضرت علی (ع) یک شمشیرزن حرفه‌ای در جنگ‌ با کفار بود.

تصویر نمایی از برگزاری مجمع هیات شمشیربازی گلستان
تصویر نمایی از برگزاری مجمع هیات شمشیربازی گلستان

باقرزاده با اشاره به موفقیت‌های ایران در بازی‌های آسیایی ۱۹۷۴ و وجود توانمندی برای تکرار آنها گفت: در حالی امروز چهار سهیمه المپیک ۲۰۲۰ توکیو (۲۰۲۱) را  گرفتیم که هنوز برخی رشته‌های مدعی سهیمه ورودی را کسب نکرده‌اند.

رییس فدارسیون شمشیربازی در ادامه به آنچه که تناسب نداشتن جایگاه شمشیربازی گلستان در کشور با توانمندی و پتانسیل استان نامید، اشاره کرد و افزود: گنبدکاووس اولین شهرستان کشور بود که صاحب سالن اختصاصی شمشیربازی شد اما جایگاه امروز ورزشکاران منطقه در خور توانمندی استان نیست.

در این جلسه قاسمعلی برزمینی مدیرکل ورزش و جوانان گلستان هم گفت: نباید فرصت بدست آمده رشد و توسعه شمشیربازی استان از دست برود. این رشته فقط در گرگان و گنبدکاووس فعال است که با تلاش مجموعه جدید مدیریتی هیات استان باید در کوتاه‌ترین زمان در همه شهرستان‌ها فعال شود.

در مجمع انتخابات هیات شمشیربازی استان گلستان که با حضور افتخاری دبیر، نایب رییس و مشاور فدراسیون، رییس هیات شمشیربازی مازندران و یکی از مربیان استعدادیاب مازندران در گرگان برگزار شد، علی‌اصغر منصوری‌رضی شهردار آزادشهر برای مدت چهار با ۱۳ رای موافق از مجموع ۱۳ رای ماخوذه به عنوان رییس این هیات در گلستان انتخاب شد.

علی‌اصغر منصوری‌رضی رییس هیات شمشیربازی گلستان
علی‌اصغر منصوری‌رضی رییس هیات شمشیربازی گلستان

پیش از این ۲ نفر دیگر هم برای شرکت در انتخابات هیات شمشیربازی گلستان نام‌نویسی کرده بودند که قبل از برگزاری مجمع از کاندیداتوری استعفاء دادند.

قبل از برگزاری این انتخابات؛ منیره کاویان معاون امور ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان گلستان به مدت یک سال سرپرست هیات شمشیربازی بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها