۴ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۵
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84159998
۰ نفر

برچسب‌ها

روشنایی گردنه الماس خلخال دایر شد

اردبیل _ ایرنا _ رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال گفت: بخشی از چراغ‌های روشنایی مسیر مه‌گیر گردنه الماس واقع در مسیر ارتباطی خلخال - اسالم روشن شد.

معروف خسروی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته ۲۵ درصد از مسیر پروژه روشنایی جاده و ۵۰ دستگاه چراغ از مجموع چراغ‌های روشنایی نصب شده در این جاده ارتباطی خلخال - اسالم روشن و راه‌اندازی باقیمانده چراغ‌های خاموش نیز در سال آینده در دستور کار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل قرار دارد.

وی افزود: تامین روشنایی گردنه الماس واقع در حوزه استحفاظی استان اردبیل ۱۰ سال پیش طراحی و اجرا شده ولی بلحاظ وجود برخی از مشکلات و نواقص از جمله تعریض ۱۱ کیلومتر از مسیر راه و تبدیل آن از مشخصات راه فرعی به راه اصلی ،جابجایی تیرهای برق و مشکلات مالی به تعویق افتاده بود.

او گفت: روشن بودن چراغ‌ها در مواقع وجود مه غلیط در جاده کمک بزرگی به هدایت رانندگان برای رانندگی کرده و مانع از انحراف و سقوط خودروها به دره‌های اطراف خواهد شد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال همچنین از افتتاح سیستم روشنایی سه‌راهی شاهرود در مسیر جاده‌های ارتباطی خلخال - اسالم و پونل برای دید بهتر و هدایت رانندگان خبرداد و اظهارکرد: تجهیز تقاطع‌های خطرساز راه‌های ارتباطی بین‌شهری این شهرستان به سیستم‌ روشنایی در دستور کار بوده و پروژه‌های تامین روشنایی در جاده‌های ارتباطی پرتردد اجرا خواهد شد.

وی به بارش برف در خلخال اشاره کرد و افزود: تمام راه‌های اصلی و فرعی بین‌شهری و روستایی خلخال باز بوده و تردد خودروها در بسیاری از راه‌ها با استفاده از زنجیرچرخ صورت می‌گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها