تفاهم نامه سرمایه گذاری در اراضی ۲۴۰۰ هکتاری بندرشهید رجایی امضا شد

بندرعباس- ایرنا-  تفاهم نامه سرمایه گذاری در اراضی ۲ هزار و ۴۰۰ هکتاری مجتمع بندریشهید رجایی روز پنجشنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی و وزیر صنعت، معدن وتجارت امضا شد.

استاندار هرمزگان در این مراسم گفت: این تفاهم نامه سرمایه گذاری بین رزم حسینی  وزیر صمت و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و شرکت های مجری پروژه  به امضا رسیده و درمنطقه ویژه اقتصادی بندرشهید رجایی به ارزش ۱۰۰ هزار میلیارد ریال و ۸۰۰ میلیون یوروسرمایه گذاری می شود.
فریدون همتی افزود: سرمایه‌گذاری‌هایی که طبق این تفاهم‌نامه در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی صورت می‌گیرد شامل احداث کارخانه‌های روی، سرب، منگنز و مس، احداث پالایشگاه آلومینا، احداث و توسعه کارخانجات لوازم خانگی، توسعه و تجمیع کارخانجات صنعتی و کارخانه کانتینر سازی است.

وی اظهارداشت: با امضای این تفاهم‌نامه‌های سرمایه‌گذاری، شاهد ایجاد اشتغال بیشتر در استان خواهیم بود و نسل جدید بنادر در بندر شهید رجایی ایجاد خواهد شد.

همتی گفت: این اقدام‌ها گام مهمی در راستای اقتصاد مقاومتی و کمک به توانمندی داخلی است.

مزیت های بندرشهید رجایی برای سرمایه گذاری بسیار مناسب است
استاندار هرمزگان همچنین یادآورشد: منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی بندرعباس با داشتن ظرفیت‌های تولید، ایجاد ارزش افزوده، صادرات، دسترسی به آب های آزاد و زیرساخت‌هایی مناسب، از مزیت‌های بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری برخوردار است.
همتی با اشاره به آمادگی کامل مجموعه مدیریت هرمزگان در جهت حمایت از سرمایه‌گذاران، ادامه داد: ضمن استقبال از حضور بیشتر سرمایه‌گذاران در استان، تسهیلات و شرایط مناسب را برای فعالیت آن‌ها فراهم می‌کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی استان هرمزگان، بیان داشت: نرخ مشارکت اقتصادی در استان هرمزگان بیش از ۵۰ درصد است، در حالی که متوسط کشوری این نرخ، ۳۹ درصد است.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =