فعالیت سامانه بارشی تا فردا، جمعه در آذربایجان‌غربی ادامه دارد

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: فعالیت سامانه بارشی که از دیروز، چهارشنبه در استان شروع شده تا روز جمعه ادامه دارد.

مهدی کریمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشترین میزان بارندگی ها در ۲۴ ساعت اخیر از پل میانگذر ارومیه با حدود ۶ میلیمتر گزارش شده و اشنویه نیز ۶ میلیمتر بارندگی داشت.

وی گفت: در ارومیه نیز میزان بارشها ۲ میلیمتر بوده و هم اکنون نیز بارش برف سراسر این شهرستان را فرا گرفته است.

کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته چالدران با دمای منفی هفت درجه سانتی گراد سردترین و نقده با دمای مثبت ۱۱ درجه سانتی گراد گرم ترین شهر استان بود و دمای ارومیه ینز بین منفی سه و پنج درجه سانتی گراد بالای صفر گزارش شده است.

وی ادامه داد: مخاطره ناشی از بارش برف و باران و مه آلودگی برای کل استان پیش بینی شده و وضعیت جاده های کوهستانی همراه با کولاک برف، لغزندگی جاده ها، یخبندان، کاهش دید و اختلال در تردد جاده های مواصلاتی خواهد بود.

کریمی گفت: اجتناب از سفرهای غیر ضروری، آماده باش نیروهای راهداری برای برف زدایی و برف روبی، رعایت نکات ایمنی و تجهیز وسایل نقلیه به امکانات زمستانی و توجه به توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی و صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی در این زمینه توصیه می‌شود.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است که بارش‌ها از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می‌یابد.

از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون ۸۱.۷ میلی‌متر بارندگی در آذربایجان‌غربی ثبت شده در حالی که سال گذشته در همین روز، این میزان ۳۹.۶ میلی‌متر و در میانگین بلند مدت استان نیز ۷۵.۱ میلی‌متر بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها