امام جمعه بجنورد: مبارزه با فساد امید را در جامعه بیشتر کرده است

بجنورد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: مبارزه با فساد، امید را در جامعه بیشتر کرده است و مردم انتظار دارند که مبارزه با مفاسد اقتصادی تداوم یابد.

حجت الاسلام و المسلمین رضا نوری روز پنجشنبه در جریان دیدار نخبگان و نمایندگان اقشار خراسان شمالی با حجت الاسلام و المسلمین رییسی در بجنورد، از خراسان شمالی به عنوان سرزمین قومیت ها با فرهنگ های مختلف یاد کرد و اظهار داشت: قومیت های مختلف استان در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی دارند و تاکنون کمتر مشکلی در این خصوص داشته اند.
وی با بیان اینکه شیعه و سنی بدون اختلاف و چالش در چهار دهه گذشته با هم زندگی کرده اند، افزود: وضعیت استان از این نظر مثال زدنی است که این صلح و آرامش و زندگی مسالمت آمیز، ناشی از مدیریت روحانیت بوده است که اجازه نداده اند که از بیرون دستی وارد این استان شده و سبب اختلاف و تفرقه بین قومیت ها شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی تاکید کرد: مردم ولایتمدار استان مطیع رهبر و فرامین رهبری بوده و تاکنون هیچ اختلافی در میان مردم این استان نبوده است و همچون برادر در کنار هم زندگی می کنند.

عضو شورای فتاوی اهل سنت خراسان شمالی نیز از وحدت اهل تشیع و تسنن استان به عنوان خاری در چشم دشمنان نظام و انقلاب یاد کرد و گفت: علمای اهل سنت در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و ترویج سبک زندگی اسلامی تلاشی شایسته دارند.
آخوند گلدی کمالی افزود: علمای اهل سنت این استان در زمینه پیشگیری از وقوع جرم و صلح و سازش، با دستگاه قضا همکاری خوبی دارند،  دستگاه قضا، پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی است و علمای اهل سنت در کنار مردم این استان از اقدامات انقلابی دستگاه قضا در مبارزه با مفاسد اقتصادی حمایت می کنند.

بیش از ۱۰ درصد از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی را ترکمن های اهل سنت تشکل می دهند که در شهرستان های راز و جرگلان، مانه و سملقان و بجنورد سکونت دارند.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رییسی امروز برای بررسی وضعیت قضایی خراسان شمالی و سازمان های تابعه وارد بجنورد شد که دیدار با کارکنان قضایی و اداری، اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف، اقشار و اصناف، گروه های جهادی و مدیران و مسوولان استانی به منظور بررسی موضوعات و مسائل مهم استان در حوزه های مختلف از برنامه های این سفر است.

حضور در نشست شورای اداری و شورای قضایی خراسان شمالی از دیگر برنامه های سفر رییس قوه قضاییه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها