استاندار: آرزوی دیرینه همدانی‌ها با افتتاح پتروشیمی محقق شد

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: با بهره برداری از طرح بزرگ پتروشیمی هگمتانه به دست رییس جمهوری آرزوی دیرینه مردم این استان محقق شد.

به گزارش ایرنا؛ سید سعید شاهرخی روز پنجشنبه در آیین افتتاح پتروشیمی هگمتانه که با حضور رییس جمهوری از طریق ارتباط زنده تصویری برگزار شد، افزود: همه مسوولان از جمله وزیر نفت و رییس پتروشیمی در ۲ سال گذشته فداکارانه و با آغوش باز موانع پتروشیمی هگمتانه که چندین سال راکد بود را رفع کردند تا امروز شاهد افتتاح این طرح بزرگ باشیم.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید استان همدان به مثابه کارگاه بزرگ عمرانی و سازندگی تبدیل شده و طرحهای مهم و قابل توجهی آماده بهره برداری و یا در شرف بهره برداری است تا پایان دولت در خدمت مردم باشد.

استاندار همدان با بیان اینکه یک سد امسال در این استان بهره برداری شده است افزود: ۲ سد نیز در حال ساخت است.

شاهرخی خاطر نشان کرد: با وجود همه محدودیت ها، استان همدان در بخش راه آهن، راه، کشاورزی، کشت گلخانه ای، آبیاری مکانیزه و بخش مسکن پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته و این نوید را می دهیم با سرمایه گذاری های صورت گرفته بیشتر این طرحها تا پایان دولت به بهره برداری برسد.

استاندار همدان تاکید کرد: با تدبیر ارزشمند ستاد ملی کرونا و همکاری خوب مردم در پیک سوم شیوع کرونا شرایط تثبیت شده و در استان شرایط خوبی وجود دارد.

پتروشیمی هگمتانه بزرگترین واحد تولیدی استان همدان است که محصولی کم نظیر به نام پی وی سی با درجه پزشکی تولید می‌کند و ظرفیت سالانه ۷۰ هزار تن محصول را دارد. 
 

به گزارش ایرنا، مجتمع پتروشیمی هگمتانه با سرمایه گذاری یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان امروز و در مراسمی با حضور مقامات محلی و در ارتباط تصویری زنده با رییس جمهوری اسلامی ایران، به صورت رسمی به بهره برداری رسید.

پتروشیمی هگمتانه از جمله طرح های مهم در بخش توسعه اقتصادی کشور و تحقق شعار جهش تولید است که امروز به طور همزمان از طریق ویدئو کنفرانس با حضور دکتر حسن روحانی افتتاح شد. 

پتروشیمی هگمتانه بزرگترین واحد تولیدی استان همدان است که محصولی کم نظیر به نام پی وی سی با درجه پزشکی تولید می‌کند و ظرفیت سالانه ۷۰ هزار تن محصول را دارد. 
پتروشیمی هگمتانه برای حدود ۲۳۰ نفر اشتغال ایجاد می کند، این طرح به عنوان نخستین مجتمع پتروشیمی کشور در تولید پی وی سی پزشکی امروز و بعد از ۱۸ سال به صورت رسمی به بهره برداری رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha