حق بیمه مراکز گردشگری آذربایجان‌شرقی تا پایان سال امهال شد

تبریز - ایرنا - مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی گفت: بر اساس تصمیم کمیته تخصصی کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از ویروس کرونا، حق‌بیمه سهم کارفرمایی مراکز گردشگری، تا پایان امسال امهال می‌شود.

جعفر سمساری، روز پنجشنبه با حضور در خبرگزاری ایرنا مرکز تبریز، اظهار کرد: مراکز گردشگری از اول مهر امسال تا پایان سال جاری می توانند بدون پرداخت حق کارفرما و فقط با پرداخت هفت درصد حق بیمه شده بدون جریمه، لیست بیمه خود را ارسال کنند.

وی با بیان اینکه فعالیت‌ها و کارگاه‌های مشخص شده، مشمول امهال حداکثر۲۰ درصد حق ‌بیمه سهم کارفرمایی آذر و دی ماه سال ۱۳۹۹ می‌باشند، افزود: کارفرمایان مشمول می‌توانند نسبت به ارسال لیست حقوق و دستمزد و مزایای مشمول کسر حق‌بیمه ماه‌های مذکور با پرداخت حداقل ۱۰ درصد حق بیمه متعلقه با رعایت مهلت مقرر قانونی ماده (۳۹) قانون تامین اجتماعی اقدام کنند.

سمساری خاطرنشان کرد: با توجه به امهال حق بیمه سهم کارفرمایی این کارگاه‌ها، کارفرمایان ذیربط مکلفند حداکثر تا پایان اسفند ماه ۱۳۹۹، با مهلت ارسال لیست ۲ ماهه حداکثر تا پایان فروردین ماه ۱۴۰۰، نسبت به پرداخت و یا ترتیب پرداخت با سررسید اقساط تا پایان خرداد ماه ۱۴۰۰، اقدام کنند.

مدیر کل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی تاکید کرد: حق‌بیمه سهم کارفرمایی (۲۰ درصد) ماه‌های اشاره شده درخصوص فعالیت‌ها و کارگاه‌های مشمول، در صورت ارسال صورت مزد و حقوق ماهیانه وفق ماده (۳۹) قانون تامین اجتماعی و پرداخت حداقل ۱۰ درصد حق بیمه (سهم بیمه شده و بیمه بیکاری)، مشمول جرایم تأخیر پرداخت نخواهند بود.

وی افزود: کارفرمایان متقاضی بهره‌مندی از تسهیلات در نظر گرفته شده باید با مراجعه به سامانه خدمات غیرحضوری کارفرمایان به نشانی eservices.tamin.ir و در قسمت خدمات نامنویسی کارفرمایان‏، ثبت نام کارگاه‌های مشمول امهال حق بیمه، نسبت به ثبت درخواست و تکمیل اطلاعات مربوطه اقدام کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به راه اندازی سامانه ۳۰۷۰ از ۱۹ آبان سال جاری، اظهار کرد: در این طرح ۳۰ خدمت غیرحضوری برای کاهش سالانه ۷۰ میلیون بارمراجعه انجام می شود که ۱۵ خدمت هم اکنون در حال اجراست و بقیه نیز تا بهمن عملیاتی می شود.

سمساری از تکمیل اجرای نسخه نویسی الکترونیکی خبر داد و گفت: در این طرح نیازی به دفترچه فیزیکی نیست و فقط با ارایه کدملی بیمار، فرد می تواند خدمات درمانی دریافت کند و پزشکان نیز در کمتر از ۲۴ ساعت حق ویزیت خود را دریافت می کنند.

وی از افزایش بیمه شدگان اجباری باوجود کرونا نسبت به سال قبل خبر داد و افزود: سرجمع بیمه شدگان در سال جاری ۶۹۶ هزار و ۲۹۸ نفر هستند که این رقم در سال گذشته ۶۹۴ هزار و ۷۳۶ نفر بود.

مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی همچنین تعداد مستمری بگیران در استان را ۲۰۱ هزار و ۶۰۱ نفر ذکر کرد و گفت: این رقم در سال گذشته، ۱۹۲ هزار و ۱۰۸ نفر بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها