۲۴ مجمتع بین راهی در جاده‌های خراسان رضوی در حال ساخت است

مشهد-ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: در حال حاضر فعالان بخش خصوصی ساخت ۲۴ مجتمع خدمات بین راهی را در جاده‌های این استان در دست اقدام دارند.

فریده کرمانی نژاد روز جمعه  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد مجتمع‌های خدماتی رفاهی فعال در جاده‌های خراسان رضوی به ۴۶ باب رسیده است و این استان در رتبه سوم کشور از حیث تعداد مجتمع‌های در حال بهره برداری قرار دارد.

وی ادامه داد: علاوه بر ۲۴ مجتمع در حال ساخت، بخش خصوصی موافقت اصولی برای ساخت ۶۲ مجتمع بین راهی دیگر را نیز دریافت کرده است که این طرحها در مرحله تملک زمین و دریافت سایر مجوزها هستند.

معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: فاصله مجتمع ها از یکدیگر باید حداقل ۳۰ کیلومتر باشد و از لحاظ ایمنی و دیگر شرایط فنی نیز جانمایی مناسب برای آنها در طول راهها صورت گیرد لذا با احتساب مجتمع های ساخته شده، در حال احداث و مجوز گرفته در مجموع ۱۳۲ مجتمع در جاده های استان خواهیم داشت.

کرمانی نژاد افزود: با تکمیل ساخت این مجتمع ها به ازای هر ۵۰ کیلومتر جاده اصلی در خراسان رضوی، یک مجتمع در طول راهها خواهیم داشت و  از طرف دیگر با توجه به این که استان رتبه نخست یا دوم پذیرش مسافر را دارد این تعداد مجتمع قابل قبول به نظر می رسد.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه در مسیر ۹۰ کیلومتری و پرتردد کاهک - سبزوار و بالعکس در مجموع چهار مجتمع بین راهی وجود دارد و ۲ مجتمع نیز در حال ساخت است.

خراسان رضوی هشت درصد جمعیت و هفت درصد مساحت کشور را در اختیار دارد.

این استان  با ۱۱۱ کیلومتر آزادراه، چهار درصد آزادراه‌های کشور و با ۲ هزار و ۱۳۶ کیلومتر بزرگراه، ۶ درصد از مجموع طول این جاده‌ها را در کشور داراست همچنین در مجموع طول راههای بین شهری، اصلی و شریانی استان ۶ هزار و ۴۳۲ کیلومتر، معادل هفت درصد از راههای اصلی کشور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها