فروشگاه عرضه لوازم آرایشی بهداشتی غیرمجاز در آبادان پلمب شد

آبادان - ایرنا - سرپرست معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت:یک فروشگاه آرایشی بهداشتی به دلیل عرضه تجوزیر داروهای ترکیبی در آبادان پلمب شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان زینب جوانمردی پنجشنبه اظهار داشت:براساس گزارش‌های رسیده در خصوص فعالیت غیرمجاز یک فروشگاه آرایشی بهداشتی و تجویز داروهای ترکیبی برای درمان انواع بیماری‌های پوست، مو و زیبایی این فروشگاه شناسایی شد.

وی ادامه داد: در راستای رعایت اصول پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از ورود افراد غیرمتخصص در حوزه سلامت، بعد از شناسایی واحد متخلف در بازرسی نامحسوس تیم کارشناسان معاونت غذا و دارو با همراهی کارشناسان معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی و همکاری پلیس اماکن شهرستان آبادان این واحد پلمب شد.

این معاون دانشکده علوم پزشکی آبادان اضافه کرد: تجویز داروهای ترکیبی صرفا با نظر پزشک و ساخت آن منحصرا تحت نظارت مسئول فنی داروساز در داروخانه است و هرگونه فعالیت درمانی در زمینه انواع بیماریهای پوستی باید تحت‌نظر پزشک متخصص و مرتبط با بیماری انجام گیرد.

وی افزود: ساخت داروهای ترکیبی و عرضه محصولات با ادعای درمانی در اماکنی غیر از داروخانه، دخالت در امور پزشکی و درمان بوده و تخلف محسوب می‌شود و از شهروندان درخواست کرد، در صورت مشاهده هر گونه تخلف در حوزه سلامت، آن را از طریق شماره‌گیری سامانه تلفنی ۱۹۰ اطلاع‌رسانی نمایند.

۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰ مرکز شهری، ۱۸ مرکز روستایی، ۱۳۲ خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره‌مند هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها