وزش باد سرد و پدیده یخبندان قزوین را فرا می‌گیرد

قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: وزش بادهای سرد و پدیده یخبندان از بعدازظهر امروز تمامی نقاط استان را فرا خواهد گرفت.

مهدی آخوندی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، سامانه بارشی که از روز گذشته وارد استان شده تا این لحظه تمامی منطقه را تحت تاثیر بارش قرار دارده تا جایی که بیشترین میزان بارش باران مربوط به آوج با ۴.۹ و کوهین ۴.۷ میلی‌متر بوده است. 

وی مدت زمان فعالیت این سامانه را براساس پیش بینی‌ها تا بعدازظهر فردا /جمعه/ دانست و تصریح کرد: طی این مدت بارش برف در مناطق کوهستانی، سردسیر و گردنه‌های استان ادامه خواهد داشت.  

این کارشناس هواشناسی تاکید کرد: از بعدازظهر امروز جریانات هوا نیز به تدریج شمالی شده که این مساله باعث وزش بادهای سرد و شدید به همراه کاهش محسوس دما خواهد شد.

آخوندی اضافه کرد: برای روز جمعه نیز وزش باد سرد به همراه بارش برف و در برخی مناطق استان احتمال پدیده کولاک پیش بینی شده و تا روز شنبه پدیده یخبندان را در سطح استان شاهد خواهیم بود.  

وی ادامه داد: در شبانه روز گذشته آوج با منفی یک و بویین زهرا با ۹ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین نیز طی این مدت یک تا ۷ درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha