۴۷ محصول کشاورزی کرمان تحت پوشش بیمه قرار دارد

کرمان - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: ۴۷ محصول کشاورزی این استان تحت پوشش بیمه ای حوادث مختلف قرار دارند که سالانه انواع خسارت وارده شده به محصولات زراعی و باغی را پوشش می دهد.

عباس سعیدی روز پنجشنبه در گفت و گو خبرنگار ایرنا با اشاره به تنوع محصولات کشاورزی مشمول بیمه افزود: انواع محصولات زراعی، باغی، آبزی پروری، دامپروری، گلخانه و سازه های گلخانه ای، عرصه های منابع طبیعی و غیره  از جمله این بخش هایی هستند که زیر پوشش بیمه قرار دارند.

وی تصریح کرد: در حوزه دامپروری و مرغداری نیز، این محصولات تحت پوشش بیمه هستند و بیمه این محصولات برای دامداران و مرغداران اجباری است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان اظهار داشت:  با توجه به اینکه بخش بزرگی از فعالیت های بخش کشاورزی در عرصه های طبیعت و در محیط باز انجام می شود در معرض انواع و اقسام حوادث قهری و خسارت زا هستند که نیاز به پوشش بیمه ای را بیشتر می کند.

وی ادامه داد: طی سال های اخیر با توجه به تغییرات اقلیمی مانند سرمازدگی، گرمازدگی، توفان و سیل به شدت و تعداد خسارت ها افزوده است به محصولات کشاورزی خسارت زیادی وارد می شود و کشاورزان باید به موقع نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کنند.

سعیدی با اشاره به فراهم بودن زمینه برای بیمه محصولات کشاورزی در استان کرمان تاکید کرد: کشاورزان با استفاده از فرصت بیمه محصولات خود، در زمان خسارت از حمایت ها و پوشش های بیمه ای صندوق بیمه محصولات کشاورزی بهره مند شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها