بارش باران و برف در خراسان رضوی شدت می‌گیرد

مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارش باران که از امروز به صورت پراکنده در استان خراسان رضوی آغاز شده است فردا، جمعه و شنبه آینده شدت گرفته و بر وسعت آن افزوده می‌شود.

 آیدا فاروقی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: روز جمعه در اغلب مناطق خراسان رضوی بارشها به صورت باران و برف و در جاده‌های کوهستانی به صورت کولاک رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: طی این مدت در نیمه جنوبی استان خراسان رضوی جاری شدن رواناب و احتمال رخداد رعد و برق پیش‌بینی شده است.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی با اشاره به روند کاهش دما در خراسان رضوی از روز جمعه گفت: میانگین دما در خراسان رضوی از فردا جمعه روند کاهشی داشته و این کاهش تا روز یکشنبه هفته آینده ادامه دارد و تا پایان هفته آینده هوای سرد در استان ماندگار است.

فاروقی بیشینه دمای هوای دیروز مشهد را هشت درجه سلسیوس عنوان کرد و افزود: بیشینه دمای هوای مشهد تا روزهای ابتدایی هفته آینده به میزان هفت درجه کاهش می یابد به‌ طوری که روزهای جمعه و شنبه آینده به ترتیب چهار و یک درجه سلسیوس پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: کمینه دمای هوای مشهد که دیشب یک درجه سلسیوس بود طی شب‌های آینده تا هفت درجه زیر صفر کاهش می‌یابد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: روز جمعه بر سرعت وزش باد در استان خراسان رضوی افزوده می‌شود و روز شنبه در برخی از مناطق استان شاهد وزش باد شدید خواهیم بود.

فاروقی افزود: امروز کیفیت هوای مشهد در برخی از مناطق ناسالم پیش‌بینی شده است  که فردا جمعه به تدریج سالم خواهد شد. 

وی اضافه کرد: کوهسرخ با کمینه دمای هفت درجه زیر صفر و سبزوار با بیشینه دمای هوای ۱۲ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستانهای خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

او ادامه داد: بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در بجستان با سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها