دارندگان سهام عدالت برای دریافت سود در سامانه "سجام" ثبت نام کنند

زنجان- ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان گفت: باتوجه به اینکه اطلاعات کلیه مشمولان سهام عدالت به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی وابسته به سازمان بورس منتقل شده است، کلیه سهامداران باید نسبت به ثبت نام در سامانه سجام برای نقل و انتقال سهام و دریافت سودهای متعلقه اقدام کنند.

ابوالفضل عباسچیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در سال ۱۳۹۵، با درخواست رییس جمهوری و موافقت رهبر معظم انقلاب طرح آزادسازی سهام عدالت از اردیبهشت سال ۱۳۹۹ توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی (سازمان خصوصی‌سازی) آغاز شد، افزود: در این مرحله به مشمولان فرصت داده شده بود که روش مدیریت سهام خود را که شامل روش مستقیم و روش غیرمستقیم بود، انتخاب کنند.

وی ادامه داد: در روش مستقیم مدیریت سهام به خود فرد منتقل شد ولی در روش غیرمستقیم مدیریت سهام به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی منتقل شده و مشمولینی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند سهامدار شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی خواهند بود و مدیریت سهام این افراد توسط هیات مدیره منتخب که توسط سهامداران و به روش الکترونیکی طی ۲ ماه آینده انتخاب خواهند شد، انجام می‌شود.

عباسچیان با بیان اینکه با تلاش مسوولان، شرکت سرمایه‌گذاری استان زنجان به عنوان یکی از اولین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در کشور، در بورس اوراق بهادار پذیرفته شده و سهام آن درحال معامله است، گفت: در مجموع از تعداد ۷۹۲ هزار و ۵۵۹ نفر مشمولان نهایی سهام عدالت استان ۴۱۱ هزار و۶۱۷ نفر معادل ۵۲ درصد روش مستقیم و ۳۸۰ هزار و ۹۴۲ نفر روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند.  

وی یادآور شد: کسانی‌که در موعد مقرر نسبت به انتخاب روش مدیریت سهام خود اقدام نکردند به صورت پیش‌فرض روش غیرمستقیم برای آن‌ها انتخاب شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان گفت: کسانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند علاوه بر نقل و انتقال سهام و دریافت سود و همچنین در انتخاب هیأت مدیره یا عضویت در هیات مدیره باید در سامانه سجام ثبت نام کنند زیرا از این پس مدیریت سهام این مشمولان توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی انجام خواهد شد.

عباسچیان افزود: باتوجه به اینکه انتخابات اعضای هیأت مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استان زنجان طی ۲ ماه آتی انجام خواهد شد، از کلیه مشمولانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند درخواست می‌شود که هرچه سریع‌تر و در صورت امکان از بسترهای فضای مجازی و اینترنتی در سامانه سجام ثبت‌نام کنند زیرا شرط اول رأی دادن ثبت‌نام در سامانه سجام است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha