فرماندار بناب از عملکرد رسانه ها در مقابله با کرونا قدردانی کرد

تبریز- ایرنا- فرماندار بناب با اشاره به نقش بی بدیل رسانه ها در ارتقای آگاهی و رشد فرهنگ عمومی شهروندان گفت: عملکرد رسانه های شهرستان در بحث مقابله با ویروس کرونا بسیار قابل توجه و قدردانی است.

شهریار فتحی روز پنجشنبه در نشست صمیمی با اصحاب رسانه شهرستان گفت: از رسانه ها انتظار می رود صدای مردم باشند و حقایق را منتشر کنند و از هرگونه وابستگی به نهاد، سازمان و یا شخصی به شدت پرهیز کنند.

وی با تأکید بر ضرورت حفظ امانتداری رسانه ها در پوشش اخبار و مشکلات شهرستان گفت: رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بر خطر مأیوس کردن مردم نسبت به نظام تأکید دارند و از این رو مسئولین و رسانه ها باید به گونه ای عمل کنند که مردم مأیوس و ناامید نشوند.

فتحی با اشاره به ضرورت تعامل مسئولین شهرستان با خبرنگاران افزود: مسئولین ادارات حق شکایت از خبرنگاران را ندارند ولی در کنار آن خبرنگاران نیز باید در انعکاس و بیان مسائل و مشکلات امانتداری را رعایت کرده و از بزرگ نمایی ضعف های کوچک پرهیز کنند.

وی خاطرنشان کرد: امروز بیش از پیش جامعه ما نیازمند وحدت و همدلی است و ایجاد تقابل باعث می شود همه از این رفتار آسیب ببینند.

شهرستان بناب تاکنون ۳۰ هزار نفر مهاجر از شهرهای مختلف کشور داشته است

فرماندار بناب در این نشست با بیان اینکه این شهرستان ۳۰ هزار نفر مهاجر از شهرهای مختلف کشور داشته است، گفت: در سایه وجود صنایع متعدد و پویا نه تنها این شهرستان توانسته از مهاجرت جوانان جلوگیری کند، بلکه جوانان بسیاری را از شهرهای مختلف جذب این واحدها کرده است .

وی همچنین از تصویب و ابلاغ طرح جامع شهر بناب طی روزهای آتی خبرداد و اضافه کرد: با توجه به تغییراتی که در راستای توسعه پایدار شهرستان داده شده است، ابلاغ طرح جامع به تأخیر افتاد که به زودی ابلاغ خواهد شد.

فرماندار بناب تأکید کرد: اجرای پروژه کمربندی شرقی بناب نیز در مرحله انجام مناقصه و واگذاری به پیمانکار است.

بخش مهمی از همدلی و امیدآفرینی ایام کرونایی شهرستان مرهون تلاش رسانه هاست.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب نیز در این نشست خبری با ارائه گزارشی از وضعیت فعالیت اصحاب رسانه در شهرستان گفت: هم اکنون ۷ پایگاه خبری، ۳ نشریه کاغذی و ۵ خبرگزاری رسمی در این شهرستان فعالیت دارند.

حبیب صدقی اظهار کرد: با وجود همه مشکلات و شرایط کرونایی خبرنگاران شهرستان بی ادعا در راستای همدلی و امید آفرینی در جامعه قدم برداشتند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب تأکید کرد: رسانه های شهرستان رسالت خود را در تمامی صحنه های توسعه و پیشرفت شهرستان به اثبات رسانده اند و بخش مهمی از همدلی و امید آفرینی این روزهای جامعه مرهون بصیرت خبرنگاران بوده و این موضوع قابل قدردانی است.

صدقی بیان کرد: چنانچه موفقیتی در شهرستان در هر زمینه ای کسب شده است بدون شک دارای پیوست رسانه ای محکم بوده است و رسانه های شهرستان یک پای ثابت آرامش بخشی و تزریق امید به جامعه بوده و هستند و در این ایام کرونایی یار و یاور بی منت مدافعان سلامت در شهرستان هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها