۵۳۰ میلیون ریال کمک‌ هزینه شهریه به دانشجویان نیازمند دامغان پرداخت شد

سمنان- ایرنا- رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) دامغان گفت: ۵۳۰ میلیون ریال کمک هزینه شهریه از ابتدای سال تحصیلی جاری تاکنون به دانشجویان نیازمند زیر پوشش این کمیته پرداخت شده است.

حمیدرضا کشاورزیان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ۴۸۰ دانش‌آموز و دانشجوی دختر و پسر در مقاطع و رشته های مختلف تحصیلی، زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) دامغان قرار دارند و از خدمات آموزشی، فرهنگی و حمایتی این اداره بهره‌ مند هستند.    

وی افزود: کمیته امداد به ‌منظور رفع مشکلات دانشجویان نیازمند زیر پوشش و فراهم کردن شرایط ادامه تحصیل، نسبت به تامین کمک هزینه شهریه آن‌ها اقدام می‌کند.  

کشاورزیان ادامه داد: دانشجویان و طلاب همچنین در کنار خدمات شهریه، می‌توانند در صورت نیاز از تسهیلات قرض‌الحسنه دانشجویی به تناسب مقاطع تحصیلی نیز استفاده کنند. 

وی تصریح کرد: میزان پرداخت این تسهیلات قرض الحسنه به دانشجویان نیازمند در مقطع تحصیلی کارشناسی و کاردانی ۵۰ میلیون ریال، کارشناسی ارشد ۱۰۰ میلیون ریال و دکترا نیز ۲۰۰ میلیون ریال است.  

کشاورزیان اضافه کرد: طبق پایش انجام شده، تعداد ۱۴۰ دانش آموز و دانشجوی نیازمند برای دریافت تبلت هوشمند در دامغان شناسایی شدند که از این تعداد تاکنون، ۷۵ عدد تبلت به ارزش ریالی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال توزیع شد.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) دامغان گفت: سال گذشته، برای ۴۸۰ دانش‌آموز و دانشجوی زیر پوشش کمیته امداد این شهرستان، ۷۳۴ میلیون ریال هزینه تحصیلات پرداخت شد.

۲ هزار و ۱۵۶ خانوار شامل سه هزار و ۷۷۳ نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) دامغان قرار دارند و تعداد ۶۷۰ دانش آموزان و ۶۲ دانشجو و طلبه از خدمات این اداره بهره‌مند می‌شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =