استاندار آذربایجان‌غربی: گلایه‌های مردم از بروکراسی اداری بحق است

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی با اشاره به انتقادهای مردمی از روند طولانی سیستم اداری گفت: گلایه های مردمی در خصوص بروکراسی اداری بحق و درست است.

محمدمهدی شهریاری روز چهارشنبه در سومین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت آذربایجان غربی با اشاره به اینکه توسعه دولت الکترونیک در این وضعیت یک ضرورت است، افزود: برای دستیابی به رضایتمندی مردم، افزایش بهره وری و شفافیت در امور باید دولت الکترونیک بیش از اینها توسعه یابد.

وی اضافه کرد: فرآیندهای اداری در بسیاری از مواقع بیش از آنکه رضایت ارباب رجوع را درپی داشته باشد، موجب ناراحتی و دلسردی مردم به ویژه سرمایه‌گذاران می شود.

استاندار آذربایجان غربی افزود: مدیران دستگاه های اجرایی باید نسبت به احصای فرآیندهای غلط اداری اقدام و سپس برای بهبود و اصلاح اساسی آن ها تلاش کنند.

شهریاری گفت: نقش مدیران در فراهم سازی نظام اداری مردم پسند بسیار برجسته است.

وی تاکید کرد: با توسعه دولت الکترونیک و توجه به خواست مردم علاوه بر کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری، سلامت اداری، شفافیت و ارتقای شاخص های کسب و کار رضایت مردم حاصل می شود.

استاندار آذربایجان غربی از مدیران دستگاه های اجرایی خواست تا در برون سپاری خدمات به دفاتر پیشخوان دولت تعلل نکنند.

در این جلسه علاوه بر ارائه گزارش روند اجرایی دولت الکترونیک، طرح اصلاح فرآیندهای مشکل دار اداری و راهکارهای مناسب برای تسهیل و بهبود روند فعالیتها بررسی و به تصویب رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها