استاندار:روند اجرایی ۴ طرح عمرانی چهارمحال و بختیاری شتاب می‌گیرد

شهرکرد - ایرنا-استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به بررسی روند پیشرفت چهار طرح عمده عمرانی در این استان گفت: با تصویب شورای اقتصاد مقاومتی، روند اجرایی طرح‌های راه‌آهن، انتقال آب بن به بروجن، راه‌سازی و مسکن محرومان با شتاب بیشتری دنبال می‌شود.

اقبال عباسی چهارشنبه شب در نشست اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه احداث خط راه‌آهن مبارکه به سفیددشت با پیشرفت مطلوبی در حال انجام است، افزود: تاکنون ۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای این طرح جذب‌شده است که در صورت اختصاص به موقع ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در مرحله بعدی، عملیات زیرساخت خط راه‌آهن به پایان خواهد رسید.
وی تصریح کرد: محل ایستگاه راه‌آهن در مرکز استان در ورودی شهرکرد و در مجاورت میدان قمر بنی‌هاشم(ع) پیش‌بینی‌شده است که به دلیل وجود برخی مشکلات در تملک اراضی مورد نظر، برای تغییر مسیر و تعیین ایستگاه در منطقه رحمتیه و در نزدیکی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد انجام مطالعات لازم در دستورکار قرار گرفت.
استاندار چهارمحال و بختیاری یادآور شد: پیگیری تملک اراضی و همچنین مطالعه طرح تغییر مسیر راه‌آهن به‌صورت همزمان انجام می‌شود تا در صورت به نتیجه نرسیدن موضوع تملک، اجرای مسیر جدید با سرعت وارد مرحله عملیاتی شده و احداث راه‌آهن با تأخیر روبه‌رو نشود.
 وی در خصوص طرح انتقال آب بن به بروجن نیز اظهار داشت: اجرای این طرح در مرحله مناقصه محل آبگیر قرار دارد.
عباسی اعتبار اختصاص‌یافته برای اجرای طرح انتقال آب بن به بروجن را ۴۰۰ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: نیمی از این مبلغ واریز شده است که با اختصاص بقیه اعتبارات مورد نیاز، احداث مسیر اصلی انتقال آب به پایان می‌رسد.
وی در ادامه به اجرای طرح‌های راه‌سازی در استان اشاره کرد و گفت: در نشست اقتصاد مقاومتی درباره برخی مشکلات موجود در ایجاد جاده لردگان به بروجن و مسیر شهرکرد به شلمزار به ناغان به ایذه، بحث و تبادل‌نظر شد و در آینده‌ای نزدیک با مشارکت بانک، اجرای این طرح‌ها دنبال می‌شود.
استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: در لایحه بودجه سال آینده، ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای مسیر لردگان به ایذه پیش‌بینی‌شده است.
عباسی با بیان اینکه تاکنون ۲ هزار و ۴۴۰ واحد مسکن محرومان در چهارمحال و بختیاری ساخته‌شده است، اظهار داشت: یک هزار واحد دیگر نیز با پیشرفت ۶۰ درصدی در حال ساخت است و به‌زودی برای ساخت یک هزار واحد دیگر در روستاهای استان پیگیری‌های لازم انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا،چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰شهرستان با جمعیتی افزون بر بیش از ۹۷۹هزار نفر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها