حسینی‌بوشهری: دنبال بررسی دوباره و ارتقا جامعه مدرسین هستیم

قم - ایرنا - رییس جدید جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، بررسی دوباره و تعریف اولویت‌های این جامعه به منظور ارتقای آن، که - به تصریح وی - از دغدغه های مرحوم آیت الله یزدی نیز بود، را از برنامه های خود عنوان کرد.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا؛ آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار با هیات رییسه مجمع نمایندگان طلاب حوزه، گفت: جامعه مدرسین در گذشته شخصیت هایی نظیر آیات یزدی و مشکینی را با سوابق درخشانی داشت و امروز اعضای این جامعه به بنده اعتماد کرده و این مسئولیت را به این‌جانب سپردند که مسئولیت سنگینی است.

وی گفت: در شرایط خاصی قرار داریم و امروز انقلابیون ما از جامعه مدرسین انتظار دارند تا این نهاد دیرپای حوزوی به درستی وارد موضوع های مختلف شده و ورود انقلابی داشته باشد.

وی افزود: بنای ما بر این است که راجع به خود جامعه مدرسین نیز بررسی دوباره داشته باشیم و اولویت هایی را تعریف نماییم تا بتوانیم به ارتقا جامعه مدرسین که از دغدغه های مرحوم آیت الله یزدی نیز بود، بپردازیم.

در پی درگذشت آیت الله شیخ محمد یزدی، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری ۲۸ آذرماه گذشته بعنوان رییس جدید جامعه مدرسین حوزه علمیه قم انتخاب شد.

رییس جدید جامعه مدرسین گفت: با آغوش باز پذیرای نظرها و پیشنهادهای نهادهای مرتبط با جامعه مدرسین هستیم تا بتوانیم به ارتقاء این نهاد حوزوی بپردازیم.

حسینی بوشهری در پایان بیان کرد: به فضل پروردگار، آینده را روشن می بینیم و به یاری خدا همراه و همدل با شما گام ها را هر چه استواتر بر خواهیم داشت.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع منشور روحانیت افزود:  منشور روحانیت از سوی امام (ره) نوشته نشده است که به عنوان یک منشور صرفا مقدس باشد و در کتابخانه ما بایگانی شود بلکه این منشور چراغ راه ماست و مسیر فعلی ما را مشخص خواهد کرد.

حسینی بوشهری افزود: بنده نیز موافق هستم که این منشور مرور و بازخوانی دوباره شود چرا که رهبر فقید انقلاب از عمق جان این مطالب را مطرح نموده و بسیاری از مواردی که در آن مطرح شده، منطبق بر زمان فعلی ما نیز بوده و تعیین تکلیف برای امروز ماست.

وی بیان داشت: منشور روحانیت از سوی امام (ره) نوشته نشده است که به عنوان یک منشور صرفا مقدس باشد و در کتابخانه ما بایگانی شود بلکه این منشور چراغ راه ماست و مسیر فعلی ما را مشخص خواهد کرد.

رییس شورای عالی جامعه مدرسین تصریح کرد: هر چه انسجام، اتحاد، یکدلی و وحدت کلمه حوزویان و نهادهای حوزوی از جهت همراهی با نظام اسلامی و رهبر معظم انقلاب و منویات امام راحل بیشتر باشد، به همان مقدار حوزه رشد کرده، پیشرفت کرده و به اهداف خود نزدیک خواهد شد.

حسینی بوشهری در بخش دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: یکی از نیازهای امروز حوزه، نشاط و شادابی بیشتر در حوزه های علمیه است که باید کار بیشتری در این زمینه صورت بگیرد و مجمع نمایندگان نیز به این دلیل که ارتباط مستمری با طلبه ها و فضلا دارد، می تواند نقش پررنگی داشته باشد.

رییس شورای عالی جامعه مدرسین بیان داشت: یکی از مسائلی که باید به آن اشاره کنم، برخی سخنان و اظهارنظرهایی است که این روزها شنیده شده و اصلا متناسب با شان و جایگاه حوزه نیست گاهی برخی سخنان از افراد غیرمعمم شنیده می شد اما امروز فردی معمم همان حرف ها را به زبان می آورد که به هیچ وجه مناسب نیست باید افرادی در حوزه تربیت شوند که مدافع دین، ولایت و انقلاب باشند.

بیش از این آیت الله شیخ محمد یزدی پس از پایان ۱۰ سال ریاست قوه قضاییه، به عنوان نائب رییس جامعه مدرسین و دبیر شورایعالی حوزه های علمیه انتخاب شد و از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۹ نیز ریاست این نهاد حوزوی را بر عهده داشت.

آیت‌الله یزدی که از چندی پیش به دلیل کهولت سن و بیماری دستگاه گوارشی در بستر بیماری بود صبح روز چهارشنبه ۱۹ آذرماه جاری در سن ۸۹ سالگی به دیدار حق شتافت./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha