۶۶ هزار و ۴۰۹ آزمایش کرونا در استان قزوین انجام شد

قزوین –  ایرنا – رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۶۶ هزار و ۴۰۹ آزمایش کرونا در استان قزوین انجام شده که نقش موثری در پیشگیری و مقابله با گسترش بیشتر این ویروس در سطح استان داشته است.

به گزارش ایرنا، پیمان نامدار روز چهارشنبه در ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین، افزود:بعد از موج دوم شیوع کرونا در استان ۹ هزار تست سریع به استان قزوین وارد شد که تعداد پنج هزار تست برای شناسایی سریعتر بیماران مورد استفاده قرار گرفت.

این مسوول گفت: با اجرای طرح شهید سلیمانی به عنوان یک طرح مترقی و جدید در کشور برای بیماریابی و جلوگیری از ورود بیماران به مراکز درمانی استان اقدام شد و هم اینک این طرح به پختگی رسیده تا بتواند نقش خود را به خوبی ایفا کند.

نامدار اضافه کرد: اکنون شهرستان‌های آبیک، آوج و البرز در شرایط زرد و شهرستان‌های قزوین، تاکستان و بوئین زهرا در شرایط نارنجی قرار دارند ولی هرگونه غفلت ممکن است وضعیت استان را به سمت قرمز شدن سوق دهد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ورودی بیماران به مراکز درمانی استان به ۴۷ نفر رسید درحالیکه در آبان ماه روزانه ۱۲۹ بستری در مراکز درمانی استان داشتیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۲۸۸ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: از ابتدای شیوع بیماری تاکنون ۱۶ هزار بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان قزوین بستری هستند و طی ۱۰ ماهه اخیر ۱۳ هزار و ۲۸۸ بیمار بهبودیافته مرخص شده‌اند.

این مسوول گفت: ۷۰ تا۸۰ درصد بیماران کرونایی در بیمارستان‌های دولتی، ۱۷ درصد در بیمارستان‌های تامین اجتماعی و چهار درصد هم در بیمارستان‌های خصوصی بستری شده‌اند.

وی افزود: هم اکنون ۲۱ مرکز غربالگری و ۲۰ مرکز خدمات سلامت و در مجموع ۴۱ مرکز غربالگری در سطح استان فعال هستند و ۲ مرکز پاکروان و سینا هم غربالگری را انجام می‌دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها